1402/01/12

سـونیـوز

پایگاه خبری تحلیلی

1402/01/12

-

تبریک مدیریت موسسه فصل هنر به مناسبت روز جهانی هنرمندان

کد خبر : 1646
22:45
1401/08/03

سونیوز : 25 اکتبر مصادف با 3 آبان ماه روز جهانی هنرمندان می باشد. و در کشورهای مختلف جهان در از هنرمندا قدرانی به عمل می اید. دلیل نامگذاری این روز به پاس زحمات نقاش بزرگ کانادایی بوده که “کریس مک کلور” نام داشته است و هنر نقاشی را به کشورهای مختلف جهان گسترش داد و خیلی دلسوزانه با شاگردان خود اموزش میداد.

جهان بدون هنر و هنرمندان غیر ممکن است. چرا که هنر ما را به گونه ای رویایی از درد هستی رها می سازد  و این را فقط هنرمندان برای ما تداعی می کنند روز جهانی هنرمند این روحیه خلاقانه را به نمایش می گذارد که امروز برای آینده به ثبت خواهد رسید . شوق و شعف و لذت در کرانه روح انسان به واسطه صدای یک ملودی ، تلاقی رنگ و نور و نگاه در یک قاب عکس یا یک بوم نقاشی و نگاه بی سر و صدا از مجسمه ای که به ابد خیره می شود ، به تصویر کشیده می شود.
 
دلیل نامگذاری این روز به پاس زحمات نقاش بزرگ کانادایی بوده که “کریس مک کلور” نام داشته است و هنر نقاشی را به کشورهای مختلف جهان گسترش داد و خیلی دلسوزانه با شاگردان خود اموزش میداد.  نقاشی های وی را راهی برای به دست آوردن تفکرات عاشقانه در زندگی دانسته اند . او این روز را برای به رسمیت شناختن جهان هنر ، و ارج دادن تمام راه هایی که هنرمندان دیدگاه خاص خود را به زندگی می دهند،

مدیریت موسسه فرهنگی هنری فصل هنر و  آژانس خبری تحلیلی سونیوز روز جهانی هنرمند را به تمامی هنرمندان خلاق و مردمی تبریک عرض نموده و امیدوار است به زودی روزهای خوب به همراه  اتفاقات نیک برای هنر و هنرمندان این سرزمین فرا رسد.
 

مدیریت موسسه فرهنگی هنری فصل هنر و آژانس خبری سوینوز

 

برچسب های خبر (تگ)

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار