1401/03/04

سـونیـوز

پایگاه خبری تحلیلی

1401/03/04

-

تبریک مدیران موسسه فصل هنر به مناسبت روز جهانی هنرمندان

کد خبر : 1646
20:00
1400/08/03

سونیوز : 25 اکتبر مصادف با 3 آبان ماه روز جهانی هنرمندان می باشد. و در کشورهای مختلف جهان در از هنرمندا قدرانی به عمل می اید. دلیل نامگذاری این روز به پاس زحمات نقاش بزرگ کانادایی بوده که “کریس مک کلور” نام داشته است و هنر نقاشی را به کشورهای مختلف جهان گسترش داد و خیلی دلسوزانه با شاگردان خود اموزش میداد.

جهان بدون هنر و هنرمندان غیر ممکن است. چرا که هنر ما را به گونه ای رویایی از درد هستی رها می سازد  و این را فقط هنرمندان برای ما تداعی می کنند روز جهانی هنرمند این روحیه خلاقانه را به نمایش می گذارد که امروز برای آینده به ثبت خواهد رسید . شوق و شعف و لذت در کرانه روح انسان به واسطه صدای یک ملودی ، تلاقی رنگ و نور و نگاه در یک قاب عکس یا یک بوم نقاشی و نگاه بی سر و صدا از مجسمه ای که به ابد خیره می شود ، به تصویر کشیده می شود.
 
دلیل نامگذاری این روز به پاس زحمات نقاش بزرگ کانادایی بوده که “کریس مک کلور” نام داشته است و هنر نقاشی را به کشورهای مختلف جهان گسترش داد و خیلی دلسوزانه با شاگردان خود اموزش میداد.  نقاشی های وی را راهی برای به دست آوردن تفکرات عاشقانه در زندگی دانسته اند . او این روز را برای به رسمیت شناختن جهان هنر ، و ارج دادن تمام راه هایی که هنرمندان دیدگاه خاص خود را به زندگی می دهند،

مدیریت موسسه فرهنگی هنری فصل هنر و  آژانس خبری تحلیلی سونیوز روز جهانی هنرمند را به تمامی هنرمندان خلاق تبریک عرض نموده و امیدوار است به زودی اتفاقات نیک و روزهای خوب برای هنر و هنرمندان سرزیمنان فرا رسد.
 

مدیریت موسسه فرهنگی هنری فصل هنر و آژانس خبری تحلیلی سوینوز

دکتر مهدی حیدری 
دکتر فرید حیدری

برچسب های خبر (تگ)

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار