1403/04/01

سـونیـوز

آژانس خبری تحلیلی سونیوز

سونیوز، رسانه ای به زلالی سو

1403/04/01

-

روز جهانی فضانوردی

کد خبر : 6166
01:00
1403/01/24

سونیوز: ۱۲ آوریل روز جهانی سفر انسان به فضا و فضانوردان نامگذاری شده است. اکنون ۶۰ سال از سفر یوری گاگارین به عنوان اولین فردی که سیاره‌ی ما را ترک کرد و به فضا رفت، می‌گذرد. این روز، لحظه‌ی مناسبی برای تجلیل قهرمانانه همه‌ی ‌کسانی است که در تحقق این دستاوردها نقش داشته‌اند.

به گزارش آژانس خبری سونیوز، ایزو دارای صدها استاندارد بین المللی است که توسط آژانس‌های بزرگ فضایی در سراسر جهان، از جمله ناسا و اروپا استفاده می شود و با دقت فوق العاده زیاد در تمام جنبه های پرواز فضایی، از تجهیزات گرفته تا مسیر و ارتباطات از فضا به زمین مورد بررسی قرار می‌گیرد.

همکاری بین المللی برای ابتکارات فضایی ضروری است؛ اما این مورد نیاز به طرح های مشترک داده برای صنعت دارد. برای ارتقا همکاری و پشتیبانی متقابل در بین آژانس‌های فضایی، کمیته مشورتی برای سیستم‌های داده فضایی (CCSDS) با کمیته فنی ISO ISO / TC 20، هواپیماها و وسایل نقلیه فضایی، کمیته فرعی SC 13، دادههای فضایی و سیستم‌های انتقال اطلاعات کار می کند. بسیاری از این موارد در هزاران مأموریت انسانی و رباتیک توسط آژانس های فضایی در سراسر جهان، از جمله ناسا استفاده می‌شود.

ماموریت‌های فضایی به دقت بالایی در مسیر حرکت و ارتباطات نیاز دارند. استانداردهای شناخته شده بین المللی توسط ایزو و CCSDS، به ویژه برای تبادل داده و ناوبری، عناصر بسیار ارزشمند در ماموریت ها به شمار می‌آید.

یکی از صدها استاندارد ایزو که توسط بسیاری از مأموریت‌های فضایی در سراسر جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد، ایزو ۱۹۳۸۹، سیستم انتقال اطلاعات و داده‌های فضایی است که به محققان کمک می‌کند ده‌ها هزار موردی را که در فضا در حال چرخش هستند برای جلوگیری از هرگونه برخورد ردیابی کنند. ایزو ۱۳۵۳۷، سیستم انتقال اطلاعات و داده های فضایی است که توسط تیم‌های طراحی و پروژه برای توصیف معماری و طراحی سیستم در حوزه فضایی استفاده می‌شود.

اکتشافات فضایی انسان منجر به موفقیت و کشف علمی در بسیاری از مناطق شده است. ISO / TC 20 و کمیته های فرعی آن به طور مداوم به دنبال بهبود استانداردها و ایجاد استانداردهای جدیدی هستند که این موفقیت ها را ممکن سازد. رسیدن به این موفقیت‌ها به‌نفع همه‌ی جامعه است.

برچسب های خبر (تگ)

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار