1401/05/17

سـونیـوز

پایگاه خبری تحلیلی

1401/05/17

-

کارگاه تولید داروهای تقلبی در تبریز کشف شد

کد خبر : 1982
12:47
1400/10/12

با تلاش سربازان گمنام امام زمان در سپاه عاشورا، کارگاه غیرمجاز تولیدکننده داروهای تقلبی در تبریز کشف و سه نفر در این ارتباط دستگیر شدند.

به گزارش سونيوز، دادستان عمومی و انقلاب تبریز روز یکشنبه در گفت وکوی خبری در این زمینه اظهار کرد: پس از اطلاع از وجود داروهای غیرمجاز بلافاصله دستگاه قضایی وارد عمل شد و سه نفر از افرادی که در زمینه تولید و توزیع داروهای غیرمجاز دست داشتند، دستگیر شدند.

بابک محبوب علیلو با بیان اینکه دستگاه قضایی به افرادی که با سلامت جان و روان مردم بازی کنند، اجازه فعالیت نمی دهد، گفت: محل مورد نظر پلمب شد و پرونده متخلفان در یکی از شعب بازپرسی در حال رسیدگی است.

کارشناس دارویی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی تبریز نیز با بیان اینکه داروهای کشف شده برای سلامت جسم و روان مردم بسیار مضر است، گفت: با توجه به مواد کشف شده از محل، این داروها حاوی مواد دگزامتازون با دز بالا هستند که در طولانی مدت عوارضی مثل پوکی استخوان، از کار افتادگی کلیه، دیابت و افزایش فشار خون در افراد مشاهده می شود.

جعفری افزود: داروهای افزایش توان جنسی حاوی مواد مخدر و روانگردان است که وابستگی روانی و فیزیکی ایجاد می کند و در آینده مشکلات فیزیکی ایجاد می کند و عوارضی از جمله تشنج و از هم پاشیدگی خانواده ها را در پی دارد.

وی به مردم توصیه کرد: داروهای مورد نیازشان را حتما از داروخانه ها و مراکز مجاز تهیه کرده و هنگام خرید به شناسه سلامت معاونت غذا و دارو توجه کنند.

بسیاری از داروهای تقلبی از طریق آگهی های شبکه های ماهواره ای و فضای مجازی به فروش می رسد.


برچسب های خبر (تگ)

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار