1401/02/29

سـونیـوز

پایگاه خبری تحلیلی

1401/02/29

-

هیچ مجوزی برای فعالیت دفاتر انتخاباتی صادر نشده است

کد خبر : 959
13:15
1400/02/16

رئیس‌کل دادگستری استان آذربایجان‌شرقی، گفت: باتوجه‌ به اینکه فرآیند تبلیغات انتخاباتی آغاز نشده، بر همین اساس هیچ مجوزی برای فعالیت دفاتر انتخاباتی صادر نشده است.

به گزارش سونیوز، موسی خلیل‌اللهی در هفتمین نشست ستاد پیشگیری از جرائم و تخلفات انتخاباتی با بیان اینکه دشمنان نظام و کشور با توسل به هر طریقی بهانه‌ای به دنبال ضربه واردکردن به انتخابات هستند، اظهار داشت: باید دست‌به‌دست هم بدهیم و از تمام ظرفیت برای برگزاری هر چه باشکوه‌تر انتخابات بهره‌مند شویم.

وی افزود: یکی از اولویت‌ها در برگزاری انتخابات جلب مشارکت گستره مردم بوده و در این‌ خصوص هیچ‌گونه اقدامات شائبه‌برانگیز که با تخریب و القای مطالب منفی موجب کاهش مشارکت شده و انتخابات را تحت تأثیر بگذارد، قابل گذشت نبوده و بر اساس قانون برخورد خواهد شد.

رئیس‌کل دادگستری استان آذربایجان‌شرقی با اشاره به فعالیت‌های شائبه‌برانگیز برخی از داوطلبان شوراهای اسلامی شهر و روستا، خاطرنشان کرد: داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی که دارای سمت دولتی بوده یا عضو فعلی شورای شهر هستند در صورتی‌که بدون توجه به قانون و مصوبات ستاد پیشگیری از تخلفات جرائم انتخاباتی، اقداماتی شائبه‌برانگیز را انجام داده‌اند ضمن شناسایی و تشکیل پرونده با آنها بر اساس قانون برخورد خواهد شد.

وی در خصوص انتشار نامه‌های تأیید صلاحیت ارسالی از سوی فرمانداری‌ها به داوطلبان در فضای مجازی، یادآور شد: انتشار اسناد محرمانه وصف کیفری داشته و هر کسی این اسناد را منتشر کند بر اساس قانون پیگیری و اقدامات لازم انجام خواهد شد.

خلیل‌اللهی در رابطه‌ با فعالیت برخی دفاتر به‌عنوان ستادهای انتخاباتی، تأکید کرد: با توجه‌ به اینکه فرآیند تبلیغات انتخاباتی آغاز نشده بر همین اساس هیچ مجوزی برای فعالیت دفاتر انتخاباتی صادر نشده و در صورت مشاهده مکان‌هایی به‌منظور انجام فعالیت‌های انتخاباتی ایجاد شده ابتدا تذکر داده می‌شود و در صورت عدم توجه پلمب خواهد شد.


برچسب های خبر (تگ)

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار