1401/02/26

سـونیـوز

پایگاه خبری تحلیلی

1401/02/26

-

شیوع کرونا در آذربایجان‌شرقی به پایداری نسبی رسید

کد خبر : 943
21:30
1400/02/13

مدیر گروه مقابله با بیماری‌های واگیردار مرکز بهداشت آذربایجان‌شرقی اعلام کرد: شیوع ویروس کرونا در استان در روزهای اخیر به پایداری نسبی رسیده است.

به گزارش سونیوز، دکتر سیمین خیاط زاده روز دوشنبه در یک گفت و گوی خبری افزود: در زمان حاضر حدود ۳۰ تا ۳۵ درصد تست های کرونا در استان مثبت می شود. 

وی اضافه کرد: آمار فوتی های کرونا در آذربایجان شرقی هم ۱۷ تا ۱۹ نفر در روز است.

وی بیان کرد: این وضعیت پایدار در آمار بالا تثبیت شده و ما انتظار داریم که در روزهای آتی با رعایت پروتکل های بهداشتی توسط شهروندان، آمار مبتلایان، بستری ها و فوتی های کرونا در استان پایین بیاید.

خیاط زاده یادآوری کرد: پایداری شیوع کرونا در آذربایجان شرقی در روزهای نخست سال جاری با دو تا سه فوتی در روز همراه بود، ضمن اینکه در آن ایام حدود ۱۰ درصد آزمایش های کرونا مثبت بود.

تعداد بسترهای کرونا در آذربایجان شرقی از یکهزار و ۶۰۰ نفر کمتر شده است؛ در زمان حاضر شهرستان هوراند دارای وضعیت زرد، ۶ شهرستان شامل سراب، اسکو، چاراویماق، هشترود، خداآفرین و ورزقان در وضعیت نارنجی و بقیه شهرستان های استان از جمله تبریز همچنان در وضعیت قرمز قرار دارند. 

آذربایجان شرقی در وضعیت کرونا در مقایسه با سایر استان ها در جایگاه بیست و ششم قرار گرفته است، اما حدود ۳۰۰ بیمار در بخش مراقبت های ویژه و حدود ۱۵۰ کرونایی زیر دستگاه ونتیلاتور قرار دارند. 

تاکنون بیش از ۴۵ هزار نفر در آذربایجان شرقی در مقابل کرونا واکسینه شده اند، ضمن این که از جمعیت ۷۰ هزار نفری سالمندان استان نیز تا به امروز بیش از ۱۰ هزار نفر دُز نخست واکسن کرونا را دریافت کرده اند.


برچسب های خبر (تگ)

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار