1401/02/31

سـونیـوز

پایگاه خبری تحلیلی

1401/02/31

-

روزانه ۲۰ تا ۲۲ نفر بر اثر کرونا در آذربایجان‌شرقی فوت می‌کنند

کد خبر : 918
14:13
1400/02/06

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تبریز با اشاره به آمار بالای فوتی‌های کرونا و لزوم رعایت همگانی پروتکل‌های بهداشتی، گفت: روزانه ۲۰ تا ۲۲ نفر بر اثر کرونا در استان جان خود را از دست می‌دهند.

به گزارش سونیوز، روزبه رجایی  اظهار کرد: در حال حاضر یک هزار و ۵۸۱ بیمار کرونایی در بیمارستان های آذربایجان شرقی بستری هستند که از این تعداد ۳۱۴ مبتلا (حدود ۲۰درصد مبتلایان) در بخش ویژه بستری بوده و ۱۵۷ نفر نیز زیر دستگاه ونتیلاتور می باشند.  

وی افزود: روزانه ۳۰۰ نفر بر اثر شیوع کرونا به بیمارستان های آذربایجان شرقی مراجعه می کنند که در حدود یک هفته گذشته به شرایط ثبات رسیده و افزایش نیافته است.  

وی همچنین از اتمام واکسیناسیون بخش درمان و بیمارستان های آذربایجان شرقی خبر داد و افزود: تقریبا تمام ۱۹هزار و ۲۵۰ کادر بیمارستانی و درمانی استان واکسینه شدند و نفرات معدود باقی مانده به عنوان آخرین فرصت امروز می توانند در واکسیناسیون شرکت کنند.  

رجایی ادامه داد: واکسیناسیون بخش بهداشت نیز همزمان در حال انجام بوده و ارایه آمار دقیق این بخش مربوط به حوزه بهداشت است.  

به گزارش ایرنا، بر اساس آخرین گزارش ها، کادر بهداشت و درمان، نظام پزشکی، سالمندان تحت پوشش بهزیستی، جانبازان بالای ۷۰ درصد، پاکبانان و کادر آرامستان ها در آذربایجان شرقی تحت پوشش واکسیناسیون قرار گرفتند. 


برچسب های خبر (تگ)

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار