1401/02/31

سـونیـوز

پایگاه خبری تحلیلی

1401/02/31

-

۲۲۰ میلیون و ۷۴۹ هزار تردد خودرو در راه‌های آذربایجان‌شرقی ثبت شد

کد خبر : 830
16:52
1400/01/21

معاون فنی و راه روستایی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی گفت: سال گذشته ۲۲۰ میلیون و ۷۴۹ هزار تردد خودرو در راه‌های استان ثبت شده است.

به گزارش سونیوز، جواد عبدی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: این تعداد تردد با توجه به اطلاعات به دست آمده از ۸۲ دستگاه ترددشمار آنلاین در راه های مختلف استان ثبت شده که این تعداد در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۱۲درصد کاهش یافته است.

وی با بیان اینکه از کل تردد ثبت شده ۱۶درصد مربوط به وسایل نقلیه سنگین و ۸۴ درصد مربوط به وسایل نقلیه سبک بوده است، اظهار داشت: مسیرهای رفت و برگشت تبریز - ایلخچی با بیش از ۳۷ میلیون و ۲۳۱ هزار تردد خودرو بیشترین تعداد را به خود اختصاص داده است.

معاون فنی و راه روستایی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی گفت: مسیرهای تبریز - صوفیان با بیش از ۱۷ میلیون و ۵۶۳ هزار، ایلخچی - آذرشهر با بیش از ۱۱میلیون و ۶۰۷ هزار و بناب - مراغه با بیش از پنج میلیون و ۲۰۸ هزار تردد در رتبه های بعدی پرترددترین راه های استان در سال ۱۳۹۹ بودند.

عبدی با بیان اینکه راه های رفت و برگشت میاندوآب - ملکان و ملکان - بناب نیز از دیگر راه های پرتردد استان در این بازه زمانی بود، ادامه داد: در زمان کنونی مرکز مدیریت اطلاعات راه ها و حمل و نقل جاده ای استان با ۲۴ دوربین نظارت تصویری، ۸۸ سامانه ثبت تخلفات عبور و مرور فعال،  هفت دستگاه تابلوی پیام متغیر و ۸۲ دستگاه تردد شمار آنلاین در سطح راه های مختلف رصد وضعیت تردد استان را بر عهده دارند.

وی یادآوری کرد: ۱۱ سامانه ثبت تخلفات عبور و مرور نیز با پیشرفت بالای ۸۵ درصد در راه های استان در شرف راه اندازی است.

آذربایجان‌شرقی دارای ۲۳۵ کیلومتر آزادراه، ۴۵۳ کیلومتر بزرگراه، ۹۲۲ کیلومتر راه اصلی، ۲ هزار و ۷۵ کیلومتر راه فرعی و ۱۰ هزار و ۴۴۱ کیلومتر راه روستایی است.


برچسب های خبر (تگ)

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار