1402/03/15

سـونیـوز

پایگاه خبری تحلیلی

1402/03/15

-

با روزانه دو لیتر آب به جنگ کرونا بروید

کد خبر : 817
19:12
1400/01/20

پزشک ارشد متخصص بیماری های قلبی در وزارت بهداشت روسیه گفت: نوشیدن آب می تواند نقش موثری در مقابله با لخته شدن خون ناشی از حمله های ویروس کرونا و جلوگیری از سکته قلبی داشته باشد.

به گزارش سونیوز، خبرگزاری اسپوتنیک روسیه با انتشاز خبری از ماریا گلیزر پزشک متخصص ارشد بیماری های قلب در وزارت بهداشت روسیه نوشت: ویروس کرونا در بسیاری از موارد، باعث ایجاد لخته به علت کند شدن جریان خون در بدن می شود.

سرمتخصص وزارت بهداشت روسیه در منطقه مسکو می گوید: به شکل عام، فرآیند خون رسانی بر اثر حمله ویروس کرونا مختل می شود و آنچه به شکل قابل ملاحظه ای احتمالا می تواند مانع بروز لخته خون و سکته ناشی از آن شود، نوشیدن آب است.

گلیزر توصیه کرد: مردم روزی یک و نیم تا دو لیتر آب بخورند و ضرورتاً نوشیدن حجم زیادی از مایعات توصیه نمی شود زیرا نوشیدنی های مختلف می توانند باعث سنگین شدن کلیه ها و فشار بر آن شود اما برای آنهایی که از مسائل مزمن و بیماری‌هایی که زیاد طول می‌کشند یا ذاتاً بلندمدت رنج می برند، التزام به این قاعده مهم است.

این متخصص روس تاکید کرد که این یک قاعده کلی در مقابله با لخته سازی خون در اثر هجوم ویروس است اما لزوما به معنای مشاوره گرفتن از پزشکان نیست و در موارد خاص، بیماران باید با نظر متخصص خود، این اقدام درمانی را دنبال کنند.


برچسب های خبر (تگ)


نظرها بسته شده اند

نمایش 0 نظر

پژوهشیار