1401/03/01

سـونیـوز

پایگاه خبری تحلیلی

1401/03/01

-

آمریکایی ها:

کلاب هاوس حساب مقامات ایرانی را حذف کند

کد خبر : 812
10:09
1400/01/20

سه قانونگذار آمریکایی در نامه‌ای به مدیر کلاب‌ هاوس خواستار حذف حساب کاربری مقام‌های ایرانی شدند.

به گزارش سونیوز، فاکس‌نیوز در خبری نوشت «جو ویلسون»، رئیس کارگروه امنیت ملی و امور خارجی در کمیته تحقیقاتی جمهوری‌خواهان به همراه «جیم بنکز»، رئیس کمیته تحقیقاتی جمهوری‌خواهان و «اندی بار» یکی از اعضای این کمیته در این نامه از اینکه به «محمد جواد ظریف»، وزیر امور خارجه ایران اجازه استفاده از کلاب‌ هاوس برای طرح نظراتش درباره قرارداد میان ایران و چین داده شده انتقاد کرده‌اند.
این سه قانونگذار در بیانیه‌ای که در اختیار فاکس‌نیوز قرار گرفته‌ ادعا کرده‌اند: اصلاً چرا کلاب‌ هاوس باید به وزیر خارجه رژیم ایران که تحت تحریم‌های آمریکا است اجازه داشتن حساب کاربری و میزبانی گفت‌وگویی جهت انتشار پروپاگاندا و دروغ‌هایش خطاب به هزاران نفر را بدهد؟ قوانین آمریکا باید به‌روزرسانی شوند تا پلتفورم‌های شبکه‌های اجتماعی از ارائه چنین خدماتی به تروریست‌ها خودداری کنند.
آنها در نامه خود به «پائول دیویسون»، مدیر کلاب هاوس با یادآوری اینکه ظریف طبق فرمان اجرایی شماره ۱۳۸۷۶ تحریم شده از او پرسیده‌اند آیا کلاب هاوس از ارائه خدمات به افرادی که طبق قوانین آمریکا تحریم شده‌اند حمایت می‌کند و آیا او برگزاری جلسات گفت‌وگو توسط مقام‌های جمهوری اسلامی ایران را نقض سیاست‌ها، قوانین و دستورالعمل‌های کلاب هاوس می‌داند یا خیر؟ 

برچسب های خبر (تگ)

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار