1402/09/08

سـونیـوز

پایگاه خبری تحلیلی

1402/09/08

-

انصارالله یمن: کشتی اسرائیلی را توقیف کردیم

کد خبر : 4830
22:20
1402/08/28

سونیوز: سخنگوی نیروهای مسلح یمن عصر امروز (یکشنبه) از توقیف کشتی اسرائیلی توسط نیروی دریایی این کشور خبر داد.

به گزارش سونیوز، ساعاتی پس از گزارش‌های رسانه‌ای، نیروهای مسلح یمن در بیانیه‌ای اعلام کرد که نیروی دریایی ارتش یمن با «انجام یک عملیات نظامی در دریای سرخ یک فروند کشتی اسرائیلی را توقیف کرده است».
 
در ادامه بیانیه آمده است: این کشتی اسرائیلی پس از توقیف در جنوب دریای سرخ به سواحل یمن هدایت شده است.
 
شبکه خبری المیادین عصر امروز به نقل از منابع موثق گزارش داد «نیروهای دریایی یمن موفق شدند یک کشتی صهیونیستی را در عمق دریای سرخ توقیف کنند».
 
المیادین خبر داده ۵۲ نفر در کشتی اسرائیلی به نام «گلکسی لیدر»، بازداشت شده‌اند.
 
منابع موثق یمنی تأکید کردند که خدمه کشتی و سرنشینان آن در حال حاضر تحت بازجویی قرار دارند و ملیت آن‌ها توسط دستگاه‌های ذی‌ربط یمن شناسایی شده است.
 
سخنگوی نیروهای مسلح یمن در ادامه تأکید کرد که «عملیات نیروهای یمنی تنها کشتی‌های اسرائیلی و مالکان اسرائیلی این کشتی‌ها را تهدید می‌کند».
 
در این بیانیه همچنین آمده است: با خدمه کشتی‌های اسرائیلی بر اساس تعالیم دین اسلام عمل می‌کنیم.
 
یحیی سریع در ادامه گفت: هشدار خود را به تمامی کشتی‌های متعلق به دشمن اسرائیلی و یا مقابله با آن تجدید می‌کنیم و به هدف قانونی نیروهای مسلح ما تبدیل خواهند شد. ما از همه کشورهایی که اتباع آنها در دریای سرخ کار می‌کنند می‌خواهیم از هرگونه کار یا فعالیت با کشتی‌های اسرائیلی یا کشتی‌های متعلق به اسرائیلی‌ها خودداری کنند.
 
سخنگوی نیروهای مسلح گفت: تأکید می‌کنیم که تا پایان تجاوز به نوار غزه و جنایت علیه برادران فلسطینی ما به عملیات نظامی علیه دشمن ادامه می‌دهیم. ما تأکید می‌کنیم، این رژیم صهیونیستی است که امنیت و ثبات منطقه و کریدورهای بین‌المللی را تهدید کند (نه یمن).
 
در پایان بیانیه آمده است: اگر جامعه جهانی نگران امنیت و ثبات منطقه و عدم گسترش درگیری است، باید تجاوز اسرائیل به غزه را متوقف کند.
 
انتهای پیام

برچسب های خبر (تگ)

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار