1401/07/03

سـونیـوز

پایگاه خبری تحلیلی

1401/07/03

-

آمریکا معشوقه پوتین را تحریم کرد

کد خبر : 2738
13:22
1401/05/12

سونیوز: دور جدید تحریم‌های آمریکا که سران روسیه را هدف می‌گیرد شامل زنی است که در گزارشات خبری از او به عنوان معشوقه دیرینه رئیس جمهور روسیه یاد می‌شود.

به گزارش سونیوز به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، وزارت خزانه‌داری آمریکا روز سه‌شنبه اعلام کرد که دولت ویزای "آلینا کابائوا"، معشوقه پوتین و قهرمان سابق ژیمناستیک روسیه در المپیک و یکی از اعضای سابق دوما را مسدود و تحریم‌های دیگری بر اموال وی اعمال کرده است. این وزارتخانه همچنین اعلام کرد که کابائوا رئیس یکی از خبرگزاری‌های رسمی روسیه است که از حمله مسکو به اوکراین حمایت می‌کند.

الکسی ناوالنی، فعال حقوق بشر محبوس روسیه و منتقدان کرملین مدت‌ها خواستار اعمال تحریم علیه کابائوا بوده‌اند و تاکید دارند که خبرگزاری وی در نشان دادن تفسیر غرب درباره این حمله به عنوان کمپین اطلاعات غلط سردمدار بوده است.

انگلیس در مه سال جاری میلادی کابائوا را تحریم کرد و اتحادیه اروپا نیز در ماه ژوئن محدودیت‌هایی را بر سفرها و اموال وی اعمال کرد.

آمریکا در آوریل سال جاری میلادی تحریم‌هایی نیز علیه "کاترینا تیخونووا" و " ماریا ورونتسوا"، دختران ولادیمیر پوتین اعمال کرده بود.

بعلاوه، وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد که ویزای ۸۹۳ مقام روس از جمله اعضای ارتش و شورای فدراسیون روسیه مسدود خواهد شد.

 

 


برچسب های خبر (تگ)

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار