1401/05/19

سـونیـوز

پایگاه خبری تحلیلی

1401/05/19

-

73 هزار نفر در آذربایجان شرقی کنکور می دهند

کد خبر : 2647
20:21
1401/04/08

۷۲ هزار و ۹۱۵ داوطلب در آزمون سراسری ۱۴۰۱ در آذربایجان شرقی رقابت می‌کنند.

به گزارش سونیوز، ناصر حاجی پور اظهار کرد: از این تعداد ۴۳ هزار و ۱۰۹ داوطلب زن و ۲۹ هزار و ۸۰۶ داوطلب مرد هستند و به عبارت دیگر در کنکور امسال حدود ۶۰ درصد را دختران و ۴۰ درصد را پسران تشکیل می‌دهند.

وی اضافه کرد: آزمون سراسری ۱۴۰۱ در آذربایجان شرقی در ۱۹ شهر آذرشهر، اسکو، اهر، بستان آباد، بناب، تبریز، جلفا، چاراویماق، سراب، شبستر، عجبشیر، کلیبر، مراغه، مرند، ملکان، مهربان، میانه، هریس، هشترود و در ۳۰ حوزه امتحانی استان از هشتم تا یازدهم تیرماه جاری برگزار می‌شود.

حاجی پور گفت: در تبریز، دانشگاه‌های تبریز، دانشگاه آزاد اسلامی و پیام نور و مرکز علمی کاربردی ماشین سازی و آموزش و پرورش این شهر به عنوان حوزه‌های امتحانی داوطلبان در نظر گرفته شده‌اند.

وی افزود: آزمون گروه هنر صبح روز چهارشنبه ۸ تیر، گروه ریاضی و علوم انسانی صبح روز پنجشنبه ۹ تیر، گروه علوم تجربی صبح روز جمعه ۱۰ تیر و گروه زبان‌های خارجی صبح روز شنبه ۱۱ تیرماه برگزار خواهد شد.

وی در مورد مقررات و لوازم ضروری و غیرضروری در آزمون سراسری نیز یادآور شد: به داوطلبان عزیز توصیه و تاکید می‌شود از آوردن لوازم الکترونیکی هوشمند از قبیل موبایل، ساعت هوشمند و سایر وسایل غیرمجاز خودداری کنند.

نماینده تام الاختیار سازمان سنجش در دانشگاه تبریز گفت: حوزه‌های امتحانی از ساعت ۶.۳۰ صبح باز بوده و ضروری است داوطلبان با در دست داشتن لوازم ضروری از قبیل مداد سیاه نرم و پاک کن، کارت ورود به جلسه و کارت شناسایی (کارت ملی یا شناسنامه عکس‌دار) در زمان اعلام شده به محل حوزه‌های امتحانی تعیین شده مراجعه کنند.


برچسب های خبر (تگ)

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار