1402/03/15

سـونیـوز

پایگاه خبری تحلیلی

1402/03/15

-

یک‌هزار و ۱۰۰ تن آرد یارانه ای در آذربایجان‌شرقی کشف شد

کد خبر : 2541
12:55
1401/03/03

مسئول گشت‌های سیار تعزیرات حکومتی آذربایجان‌شرقی گفت: به همت سربازان گمنام امام زمان (عج) یک‌هزار و ۱۰۰ تن آرد نانوایی یارانه‌ای در حال توزیع خارج از شبکه کشف شد.

به گزارش سونیوز، علی مولوی روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگاران اظهار کرد: این میزان آرد یارانه ای که باید در چرخه مقرر و برای خبازی مصرف می شد، از چرخه خارج و با چندین برابر قیمت تحویل کارخانه ها می شد.

وی با اشاره به نحوه فروش این میزان آرد خارج از چرخه قانونی گفت: گونی های این آردها فاقد علایم هستند که توسط متخلفان در گونی های مخصوص آرد بدون یارانه تخلیه شده و وارد کارخانه ها می شد.

وی با تاکید بر اینکه باید گندم خریداری شده توسط کارخانه های آردسازی در سامانه سیپا ثبت شود، افزود: گزارش های دریافتی حاکی از عدم ثبت گندم خریداری شده توسط کارخانه ها بود که برخی کارخانه های آردسازی ضمن جابه جایی آرد یارانه ای، دست به انبار غیرمجاز گندم زده و باعث اختلال در عرضه و تقاضا می شدند.

مولوی با تاکید بر اینکه سازمان تعزیرات به شدت با موارد این چنینی که امنیت غذایی و روانی جامعه را به هم می زنند، برخورد می کند، گفت: واحدهای متخلف تا پنج برابر جریمه می شوند.


برچسب های خبر (تگ)

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار