1401/09/16

سـونیـوز

پایگاه خبری تحلیلی

1401/09/16

-

گروه ۷ آماده اعمال تحریم های بیشتر علیه روسیه است

کد خبر : 2522
18:43
1401/02/26

کشورهای گروه ۷ از آمادگی اعضای این گروه برای اعمال تحریم‌های بیشتر در جهت انزوای مسکو خبر دادند.

به گزارش سونيوز، کشورهای گروه ۷ متشکل از انگلیس، آلمان ایتالیا، کانادا، آمریکا، فرانسه و ژاپن با انتشار بیانیه‌ای از اعمال تحریم‌های احتمالی بیشتر علیه مسکو خبر دادند. کشورهای عضو گروه ۷ اعلام کردند این تحریم‌ها برای انزوای بیشتر مسکو و نهادهای دولتی این کشور در سراسر جهان وضع خواهد شد.

کشورهای عضو گروه ۷ در سه روز گذشته نشستی با حضور نمایندگان ارشد این کشورها در شهر وانگلز واقع در شمال آلمان برگزار کردند که سندی در مورد همکاری‌های این کشورها به امضا رسید.

بر اساس این سند، کشورهای گروه ۷ بر ادامه تشدید فشار اقتصادی و سیاسی علیه روسیه تاکید کردند. در این بیانیه آمده است که تحریم های بیشتری بر نهادی دولتی و خصوصی روسیه و اشخاص مرتبط با این نهادها اعمال خواهد شد.

تحریم‌های جدید غرب علیه مسکو در حالی است که پوتین عصر پنجشنبه در یک نشست مجازی با اعضای دولت این کشور گفت: غرب با اعمال شدیدترین تحریم‌ها علیه روسیه که در تاریخ این کشور بی‌سابقه بوده است، در واقع به جای ضعیف کردن مسکو یک بحران اقتصادی و موجی از تورم در کشورهای مختلف به راه انداخته است.

پوتین گفت:‌تحریم‌های غرب به جای هدف گرفتن روسیه بیشتر کشورهای فقیر را برای تهیه مواد غذایی دچار مشکل خواهد کرد.

رئیس جمهور روسیه کشورهای غربی را مسئول اصلی تورم و قحطی در سراسر جهان اعلام و اظهار کرد غرب حاضر است برای منافع خود همه جهان را قربانی کند.


برچسب های خبر (تگ)

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار