1401/03/08

سـونیـوز

پایگاه خبری تحلیلی

1401/03/08

-

خبر مهم برای مسافران تعطیلات عید فطر

کد خبر : 2451
23:18
1401/02/08

با توجه به وضعیتی که مراکز اقامتی شیراز و اصفهان دارد استان‌های سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، یزد و حتی کرمان در بافت مرکزی و شرق ایران هنوز ظرفیت برای اسکان و سفر در تعطیلات عید فطر دارند.

به گزارش سونیوز، دبیر ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر از ازدحام مسافر و تکمیل ظرفیت مراکز اقامتی در شهر شیراز خبر داد و اعلام کرد: ظرفیت اسکان مسافر در شهرهای اصفهان، مشهد، سنندج و همدان و همچنین استان‌های مازندران و گیلان درحال تکمیل است و مسافران شهرهای دیگری را برای اسکان و سفر انتخاب کنند.

مصطفی فاطمی که مدیرکل دفتر توسعه گردشگری داخلی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نیز هست، براساس آماری که از اقامتگاه‌های رسمی از جمله هتل، هتل آپارتمان، مهمانپذیر، بومگردی، هتل بوتیک و مجتمع‌ها و کمپ‌های گردشگری دریافت کرده است، وضعیت اسکان و ازدحام مسافران در شهرها و استان‌ها را در گفتگو با ایسنا تشریح کرد و افزود: در تعطیلات پیش رو بیشترین ازدحام مسافر در شهر شیراز است که تقریبا تمام مراکز اقامتی آن تکمیل شده و بیشترین نگرانی برای سفر به این منطقه است. از همین رو، شهرهای مرودشت، سپیدان، اقلید و بوانات در شمال استان فارس و شهرهای خفر، جهرم، لار، لامرد، کازرون، داراب و فیروزآباد در جنوب استان فارس به عنوان شهرهای مکمل و جایگزین برای اقامت مسافران شیراز پیشنهاد می‌شود.

او افزود: در بسیاری از این شهرها بومگردی‌ها و اقامتگاه‌های مناسبی وجود دارند که هنوز ظرفیت خالی دارند. از طرفی، شهر لامرد بسیار به دریا نزدیک است و برای علاقه‌مندان به این نوع جاذبه، گزینه خوبی برای سفر می‌تواند باشد.

فاطمی ادامه داد: ظرفیت اقامت در مراکز رسمی استان‌های لرستان، آذربایجان شرقی و کرمان نیز به بالای ۸۰ درصد رسیده و در باقی استان‌ها نیز کمتر از ۷۰ درصد ظرفیتِ اقامتگاه‌ها تکمیل شده است.

پیشنهادهایی برای مسافران غرب

دبیر ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر همچنین با اشاره به استقبال از سفر به برخی شهرهای غربی کشور از جمله لرستان، همدان و سنندج که ظرفیت اقامتی آن‌ها نیز رو به تکمیل است، برای جایگزین استان‌های آذربایجان غربی، اردبیل، ایلام، کرمانشاه، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و زنجان را با توجه به ظرفیت اقامتی آن‌ها که هنوز خالی است، برای افرادی که علاقه دارند به غرب ایران سفر کنند، پیشنهاد کرد.

پیشنهادهایی برای مسافران شرق و مرکز ایران

فاطمی همچنین درباره وضعیت سفر به شرق و مرکز ایران، گفت: با توجه به وضعیتی که مراکز اقامتی شیراز و اصفهان دارد استان‌های سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، یزد و حتی کرمان در بافت مرکزی و شرق ایران هنوز ظرفیت برای اسکان و سفر در تعطیلات عید فطر دارند.


برچسب های خبر (تگ)

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار