1402/03/15

سـونیـوز

پایگاه خبری تحلیلی

1402/03/15

-

خشونت‌های بی پایان در آمریکا؛مجروح شدن ۵ نوجوان بر اثر تیراندازی در جورجیا

کد خبر : 2426
21:45
1401/02/04

در تداوم خشونت‌های مسلحانه در آمریکا که از کنترل دولت و پلیس خارج شده است، پلیس آتلانتا اعلام کرد که در اثر تیراندازی در نزدیکی پارک المپیک سنتنیال در شهر آتلانتا در ایالت جورجیا پنج نوجوان مجروح شدند.

به گزارش سونيوز، "تیموتی پیک" معاون رییس پلیس آتلانتا  اعلام کرد بر اثر تیراندازی در نزدیکی این پارک، ۵ نوجوان ۱۵ تا ۱۹ ساله  مجروح شدند.

وی افزود: این نوجوانان به بیمارستان منتقل شده و حال عمومی آنها خوب اعلام شده است.

پیک توضیح داد پلیس شنبه شب پس از دریافت گزارش هایی مبنی بر تیراندازی به سمت افراد در نزدیکی پارک المپیک سنتنیال واقع در جنوب آتلانتا به محل اعزام شد.

وی ادامه داد: افسران پلیس پس از رسیدن به محل متوجه سه مجروح شدند که پس از یک دعوای خیابانی به سوی آنها تیراندازی شده بود. پلیس بعد از مدتی متوجه شد که دو نفر دیگر نیز که در این تیراندازی مجروح شده اند، خود را به بیمارستان رسانده اند.

وی گفت که  این دو نفر اقدام به دزدی مسلحانه یک خودرو کرده اند.

 هنوز انگیزه این تیراندازی مشخص نشده و پلیس توانسته است سه اسلحه و یک خودروی سرقتی را کشف  و ضبط کند.

با گذشت یکسال از ریاست جمهوری جو بایدن و مخمصه‌های متعدد داخلی و بین المللی که گریبانگیر دولت او است، کارشناسان آمریکایی از افزایش لجام گسیخته خشونت‌های مسلحانه و مرگبار بعنوان یکی از معضلات داخلی در این کشور سخن می‌گویند و اذعان دارند که این دست خشونت‌ها در آمریکا از کنترل خارج شده است.

وقوع این تیراندازی در حالی است که فشارها بر دولت آمریکا جهت مقابله با خشونت های مسلحانه و قتل با سلاح گرم در این کشور، سرانجام جو بایدن رئیس جمهوری ایالات متحده را روز گذشته وادار کرد تولید سلاح های ثبت نشده در این کشور را ممنوع اعلام کند.

 اسلحه های ثبت نشده به صورت خصوصی در آمریکا تولید می شوند و در پایگاه های دولتی ثبت نشده یا شماره سریال ندارند.

قانون جدید، کیت‌های موسوم به "بخرید، بسازید و شلیک کنید" را ممنوع می کند. افراد می‌توانند بدون بررسی سوابق این کیت ها را به صورت اینترنتی یا در فروشگاه ها در آمریکا خریداری کنند.

به گفته مقامات ارشد دولتی امریکا، کسانی که این کیت ها را خریداری می کنند می توانند ظرف ۳۰ دقیقه یک سلاح بسازند.

بر اساس گزارش گروه بایگانی خشونت مسلحانه، مرگ و میر ناشی از سلاح گرم در آمریکا در سال ۲۰۲۱ نسبت به سال ۲۰۲۰ افزایش یافته است.

این گروه غیردولتی  گزارش داد که در سال ۲۰۲۱، ۲۰ هزار و ۷۲۶ مورد مرگ ناشی از سلاح گرم بدون احتساب خودکشی با اسلحه، در آمریکا ثبت شده است.

این گروه گزارش داد که موارد خشونت مسلحانه در آمریکا در سال ۲۰۲۱ شامل ۶۹۳ مورد تیراندازی دسته جمعی است که  ۷۰۲ کشته و بیش از ۲۸۰۰ زخمی بر جای گذاشته است.

به گزارش سی ان ان، برای هر ۱۰۰ آمریکایی بطرز باورنکردنی حدود ۱۲۰ قبضه اسلحه وجود دارد که برای جهانیان این موضوع باور کردنی نیست.

شمار دقیق سلاح‌هایی که دراختیار شهروندان آمریکایی قرار دارد به خاطر عواملی مانند، فروش غیرقانونی و سلاح‌های ثبت نشده مشخص نیست اما بنا بر داده‌های «اسمال آرمز سُروی» برآورد می‌شود که آمریکایی‌ها از ۸۵۷ میلیون قبضه سلاح قابل دسترس برای افراد غیر نظامی در جهان، ۳۹۳ میلیون قبضه از این سلاح‌ها را در اختیار دارند.


برچسب های خبر (تگ)

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار