1402/03/15

سـونیـوز

پایگاه خبری تحلیلی

1402/03/15

-

روز جهانی صدا

کد خبر : 2382
15:52
1401/01/27

سونیوز: امروز ۲۷ فروردین ماه مصادف با روز جهانی صداست.این روز برای تأکید بر اهمیت پدیده صدا و تأثیر شگرف آن در زندگی انسان‌ها تعیین شده است. هدف اصلی روز جهانی صدا افزایش آگاهی پیرامون اهمیت صدا و آگاه‌سازی نسبت به مشکلات مربوط به صدا است.

روز جهانی صدا (World Voice Day) یک رویداد سالانه است که هر سال در تاریخ 16 آوریل (27 فروردین) با برگزاری مراسم مختلف در نقاط مختلف جهان، گرامی داشته می شود.

به گزارش سونیوز صدا یکی از جنبه های اساسی از ارتباط سالم و موثر محسوب شده و روز جهانی صدا، یک آگاهی بخشی برای لزوم مراقبت از صدا، پیشگیری از بروز مشکل برای صدا، بازسازی بیماری های مرتبط با صدا، و تحقیق بر روی عملکرد و کاربردهای صدا است.

همچنین یکی دیگر از اهداف نامگذاری این روز، تذکر به افرادی است که از صدای خود در حوزه هنر – گویندگی، صداپیشگی، خوانندگی – استفاده می کنند و باید نکاتی را درخصوص مراقبت صحیح از صدا و شیوه های مناسب تمرین و تقویت صدا بیاموزند.

اما این روزها اگرچه همان گونه که درارتباط های غیرکلامی بویژه درفضاهای مجازی استفاده ازشکلک ها افزایش یافته است به همان اندازه صدا هم اصلی ترین مولفه درارتباطهای کلامی است .

تن صدا ، لحن صدا هم نشانگر درون افراد بوده وتک تک روحیات درونی شما است. تن صدای هر نفر نماینده شخصیت واقعی درون او است و البته اولین تصور ذهنی مخاطب از شما بر اساس تن صدا شکل می گیرد .یعنی وقتی شما غمگین هستید تن صدای شما هم با درونتان همراه می شود ولحن آرامتری به خود می گیرد.

صدا امروزه حتی در شغل های تلفنی وجذب مخاطب هم نقش اول را دارد و بزرگترین بنگاه ها از افرادی که صداهای دلنشین تری دارند برای بازاریابی استفاده می کنند .

 


برچسب های خبر (تگ)

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار