1401/04/07

سـونیـوز

پایگاه خبری تحلیلی

1401/04/07

-

بیش از ۲۰ میلیون خودرو در ایام نوروز در جاده‌های آذربایجان‌شرقی تردد کردند

کد خبر : 2336
11:26
1401/01/17

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی گفت: در راستای اجرای طرح نوروزی از ۲۵ اسفند سال گذشته تا ۱۵ فروردین امسال ۲۰ میلیون و ۴۸۰ هزار دستگاه خودرو در جاده‌های استان تردد کردند.

به گزارش سونيوز،اورجعلی علیزاده، روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران با بیان اینکه این تعداد تردد خودرویی در مقایسه با مدت مشابه ایام نوروز سال گذشته ۲۹ درصد افزایش یافته است، افزود: این تعداد تردد خودرو با توجه به اطلاعات به دست آمده از ۹۴ دستگاه ترددشمار آنلاین در جاده های مختلف استان به دست آمده است.

وی اظهار داشت: در این مدت یک میلیون و ۳۰۰ هزار دستگاه خودرو از مبادی مختلف وارد استان شده و یک میلیون و ۲۶۴ هزار خودرو از مبادی خروجی از استان خارج شده اند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی گفت: در مدت زمان اجرای طرح نوروزی ۲۰۹ هزار و ۸۳۴ مسافر توسط ناوگان حمل و نقل عمومی استان با ۲۱ هزار و ۴۶۱ سفر اعم از اتوبوس، مینی بوس و سواری کرایه جابجا شده اند.

علیزاده، با اشاره به اینکه این آمار در مقایسه با ایام نوروز سال گذشته در تعداد مسافر جابجا شده ۱۱ درصد افزایش یافته است، ادامه داد: در همین مدت ۱۶هزار و ۴۶۶ مسافر نیز از پایانه مرزی جلفا و ۱۱۲ هزار و ۳۴۳ مسافر از پایانه مرزی نوردوز تردد کرده اند.

آذربایجان‌شرقی دارای ۲۳۵ کیلومتر آزادراه، ۴۵۳ کیلومتر بزرگراه، ۹۲۲ کیلومتر راه اصلی، ۲ هزار و ۷۵ کیلومتر راه فرعی و ۱۰ هزار و ۴۴۱ کیلومتر راه روستایی است.


برچسب های خبر (تگ)

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار