1401/03/01

سـونیـوز

پایگاه خبری تحلیلی

1401/03/01

-

بیش از ۷۲ هزار نفر در مراکز اقامتی آذربایجان‌شرقی اسکان یافتند

کد خبر : 2289
13:25
1401/01/06

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان‌شرقی گفت: از ۲۵ اسفند ماه تا به امروز ۷۲ هزار و ۶۰۰ نفر مسافر در مراکز اقامتی استان اسکان یافته اند.

به گزارش سونیوز، احمد حمزه زاده روز شنبه در گفت وگو با خبرنگاران افزود: براساس آمار اداره کل راه و ترابری استان در این ایام ۶۰۹ هزار و ۵۴۹ خودرو وارد استان شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۶ درصد افزایش داشته ایم.

وی ادامه داد: در استان ۱۲ هزار تخت اقامتی استاندارد در هتل ها، هتل آپارتمان ها و مهمان پذیرها وجود دارد که بر اساس آمار سامانه «جانا»، میانگین درصد اشغال هتل های استان تا این لحظه ۶۷ درصد است که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ۳۲ درصد افزایش اقامت در استان داشته ایم.

حمزه زاده گفت:  میزان اشغال هتل های شهر تبریز در روز گذشته به ۹۰ درصد رسید و شهرستان جلفا نیز با میانگین ۷۵ درصد اشغال تخت در رده دوم قرار دارد.

وی اظهار داشت: در مجموعه های آموزش و پرورش اعم از مدارس و خانه های معلم و مراکز اسکان نیز یک هزار و ۷۷۷ خانوار با سه هزار و ۶۸۵ نفر اقامت شبانه داشته اند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان‌شرقی در خصوص آمار بازدید از موزه ها و سایت های تاریخی استان، گفت: سامانه الکترونیکی دریافت بلیط این مراکز به سامانه «ایران من» متصل هستند که با ورود کد ملی اگر فردی ۲ دز واکسن خود را دریافت نکرده باشد امکان ورود به موزه ها و سایت های تاریخی برای وی وجود ندارد.

وی ادامه داد: مجموع فروش بلیط موزه ها تا ۵ فروردین ۵۰ هزار و ۸۸۹ نفر بوده که به نسبت مشابه سال گذشته ۲.۷۶ برابر افزایش فروش بلیط داشته ایم.

حمزه زاده گفت: کلیسای سنت استپانوس شهرستان جلفا با ۱۱ هزار و ۴۷۴ نفر فروش نفر بالاترین بازدید را داشته و بعد از آن موزه آذربایجان با ۷ هزار و ۸۰۰ نفر و موزه قاجار پربازدید بودند.

وی افزود: برخی سایت های تاریخی و موزها نیز وجود دارد که بازدید از آنها رایگان بوده و فروش بلیط نداریم که مجموع بازدید از این مراکز نیز ۲۸۵ هزار نفر ثبت شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۹۵ درصد افزایش داشته است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان‌شرقی گفت: در ۱۵ هرسان استان بازارچه های صنایع دستی فعال شده و برنامه های نوروزگاهی در تمامی شهرستان ها برگزار می شود.


برچسب های خبر (تگ)

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار