1402/03/15

سـونیـوز

پایگاه خبری تحلیلی

1402/03/15

-

استاندار آذربایجان شرقی: حراست از منابع آبی وظیفه همگانی است

کد خبر : 2281
13:27
1401/01/02

استاندار آذربایجان شرقی با صدور پیامی به مناسبت روز جهانی آب، یادآور شد: حراست و پاسداری از منابع آبی وظیفه ای همگانی و مهم اجتماعی و فرهنگی آحاد مردم و مسئولان است.

به گزارش سونیوز، عابدین خرم روز سه شنبه در این پیام با بیان اینکه آب نماد زندگی و سرچشمه پاکیزگی و مایه آبادانی و رشد و توسعه است، اظهار داشت: آب بی بدیل ترین نعمت الهی است که خداوند به مخلوقات خود ارزانی داشته است که جا دارد که با وقوف بر اهمیت و ارزش لایتناهی این ماده بی‌همتا، در حفاظت و حراست از آن بیش از پیش کوشا باشیم.

وی ادامه داد: بیماری همه گیر کرونا بار دیگر نقش آب را به عنوان عنصری بی جایگزین در حفظ بهداشت و سلامت همگانی یادآور شد و به یادمان آورد که حفظ و تضمین سلامت و حیات در گرو حفاظت از آب است.

خرم با اشاره به اینکه امروز به حول و قوه الهی و با زحمات شبانه‌روزی دست‌اندرکاران تلاشگر و بی­ ادعای صنعت آب آذرباییجان شرقی، از جریان حیات‌بخش این نعمت الهی برخورداریم، اضافه کرد: شعاری که برای روز جهانی آب در سال جاری از سوی سازمان ملل متحد انتخاب شده است «آب زیرزمینی، مرئی شدن نامرئی» می باشد و  بی‌تردید مردم شریف آذربایجان شرقی با مشاهده نشانه‌های بارز تحقق ابن شعار که در قالب فرونشست زمین و افت شدید سفره های آب زیرزمینی رخ نشان داده، زنگ خطر طبیعت را شنیده و با توجه به این هشدار دلسوزانه، این منابع ارزشمند را قدر دانسته و در پاسداری از آن همچون سایر زمینه ها، زبانزد خواهند شد.

وی ابراز امیدواری کرد به لطف خداوند متعال در سال جدید با ریشه کن شدن بیماری کرونا و یاری و همراهی همیشگی مردم شریف استان، بتوانیم با اتخاذ تدابیر اندیشمندانه و ایجاد تغییرات لازم در سبک زندگی، کشت و بویژه نگرش به موضوع آب، حافظ منابع ارزشمند آبی برای خود و نسل های آتی باشیم‌.


برچسب های خبر (تگ)

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار