1401/09/17

سـونیـوز

پایگاه خبری تحلیلی

1401/09/17

-

آذربایجان‌شرقی برای پذیرایی از میهمانان نوروزی آماده است

کد خبر : 2209
16:32
1400/12/09

مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی آذربایجان‌شرقی گفت: این استان برای پذیرایی از میهمانان نوروزی آماده بوده و تمهیدات لازم برای این منظور در حال انجام است.

به گزارش سونيوز، احمد حمزه زاده روز دوشنبه در جلسه ستاد خدمات سفر شهرستان‌های آذربایجان شرقی، با تاکید بر اینکه تمامی شهرستان‌های ۲۱ گانه استان با حداکثر توان به میزبانی از گردشگران خواهند پرداخت، افزود: اولویت مهم و نخست ستاد خدمات سفر نوروز ۱۴۰۱ آذربایجان شرقی، حفظ سلامت جامعه میزبان و میهمان است.

وی اظهار داشت: در این راستا با بهره‌مندی از حداکثر توان فعالان حوزه گردشگری آذربایجان شرقی تلاش می شود تا بهترین خدمات با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در شرایط کرونایی به گردشگران ارائه شود.

حمزه زاده با بیان اینکه در سال جدید در تمامی شهرستان‌های استان برنامه‌های ویژه نوروز برپا خواهد بود، ادامه داد: با هماهنگی تمامی نمایندگی‌های اداره‌کل میراث‌ فرهنگی در شهرستان‌ها، برنامه ویژه نوروزگاه اجرا خواهد شد و در روستاهای دارای اقامتگاه های بومگردی سفره های هفت‌سین برپا خواهد شد.

وی ادامه داد: به همین منظور، نظارت بر نحوه ارائه خدمات و همچنین آمادگی تمامی اماکن تاریخی و جاذبه‌های گردشگری آذربایجان شرقی، پایش های مستمر از اماکن مذکور توسط ناظران ستاد خدمات سفر استان انجام خواهد شد و در صورت عدم تطابق عملکرد اماکن با ضوابط و پروتکل‌ها با متخلفان به‌صورت جدی برخورد خواهد شد.

حمزه زاده اظهار داشت: طی هفته جاری جلسات ستاد خدمات سفر در تمامی شهرستان‌ها با حضور فرمانداران، شهرداران و مسئولان کمیته‌های تخصصی برگزار خواهد شد تا هماهنگی‌های لازم برای برنامه‌های ویژه نوروزی انجام شود.

آذربایجان شرقی به دلیل داشتن اقلیم چهار فصل، جاذبه های تاریخی و طبیعی بی شمار و همجواری با کشورهای منطقه قفقاز از مقاصد اصلی سفرهای نوروزی در سال های اخیر به شمار می رود. 

تا قبل از شیوع کرونا در تعطیلات نوروزی افزون بر سه میلیون نفر گردشگر و مسافر از اقصی تقاط کشور به آذربایجان شرقی سفر می کردند.


برچسب های خبر (تگ)

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار