1401/03/04

سـونیـوز

پایگاه خبری تحلیلی

1401/03/04

-

رشد ۲۲ درصدی ارزش صادرات در دولت سیزدهم

کد خبر : 2201
13:50
1400/12/07

سخنگوی گمرک گفت: از اول شهریور تا اول بهمن ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته با وجود کاهش ۲ درصدی در وزن، رشد ۲۲ درصدی در ارزش را تجربه کرده‌ایم.

به گزارش سونيوز،«سید روح اله لطیفی» در گفت‌وگو با خبرنگاران  اظهار داشت: در پنج ماه نخست سال جاری ۱۳ میلیون و ۸۱۹ هزار تن کالا به ارزش ۱۶ میلیارد و ۶۳۱ میلیون دلار وارد و ۴۵ میلیون و ۴۷۴ هزار تن کالا به ارزش ۱۷ میلیارد و ۶۶۱ میلیون دلار صادر شده است.

وی افزود: از اول شهریورماه تا اول بهمن ماه سال جاری ۱۹ میلیون و ۳۹۲ هزار تن به ارزش ۲۴ میلیارد و ۸۴۲ میلیون دلار واردات انجام شده و ۵۴ میلیون و ۹۵۱ هزار تن کالا به ارزش ۲۱ میلیارد و ۱۰۲ میلیون دلار کالا صادر شده است.

لطیفی خاطرنشان کرد: این آمارها نشان می‌دهد از زمان آغاز به کار دولت سیزدهم تا اول بهمن ماه سال جاری نسبت به ۵ ماه نخست سال، ۴۰ درصد در وزن و ۴۹ درصد در ارزش رشد واردات را تجربه کردیم و ۲۱ درصد در وزن و ۱۹ درصد ارزش صادرات افزایش داشتیم.

وی تصریح کرد: در همین مدت نسبت به سال ۹۹ در زمینه واردات ۳۴ در وزن و ۴۶ درصد در ارزش افزایش را شاهد بودیم و در زمینه صادرات نیز شاهد کاهش ۲ درصدی در وزن و افزایش ۲۲ درصدی در ارزش هستیم.

سخنگوی گمرک گفت: از ابتدای شهریور ماه تا اول بهمن ماه سال ۹۹ میزان واردات به ۱۴ میلیون و ۴۷۸ هزار تن کالا به ارزش ۱۶ میلیارد و ۹۷۰ میلیون دلار و صادرات به ۵۶ میلیون و ۳۷۳ هزار دلار به ارزش ۱۷ میلیارد و ۳۵۰ میلیون دلار رسیده بود.

به گزارش سونيوز، در ۱۰ ماهه نخست امسال بیش از ۱۰۰ میلیون تن کالا به ارزش ۳۸ میلیارد دلار صادرات و ۳۳ میلیون تن کالا به ارزش ۴۱ میلیارد دلار واردات انجام شده است.


برچسب های خبر (تگ)

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار