1401/09/17

سـونیـوز

پایگاه خبری تحلیلی

1401/09/17

-

شهروندان تبریزی از حضور در آرامستان‌ها خودداری کنند

کد خبر : 2127
13:37
1400/11/14

سونیوز: مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری تبریز اعلام کرد: همزمان با یوم الرغائب، اولین پنجشنبه ماه رجب، شهروندان تا حد ممکن از مراجعه به آرامستان‌های این شهر خودداری کنند.

به گزارش سونيوز، فرخ جلالی روز پنحشنبه در گفت وگویی با المیرا جلیلی، خبرنگار این رسانه با ابراز نگرانی از روند رو به افزایش ابتلا به امیکرون در تبریز، گفت: گرچه سازمان آرامستان ها با همکاری نهادهای مختلف تلاش خواهد کرد طی امروز و فردا /جمعه/ خدمات لازم را به مراجعان ارائه دهد، اما امیدواریم شهروندان تبریزی امسال نیز به مانند ۲ سال گذشته از حضور در آرامستان های سطح شهر خودداری کنند.

وی با اشاره به عدم برگزاری مراسم های ترحیم و چهلم برای متوفیان در ۲ سال گذشته، ادامه داد: پیش بینی می شد امسال میزان مراجعه به آرامستان های سطح شهر بیش از سالیان قبل باشد، اما وضعیت رو به افزایش ابتلا به امیکرون نگرانی جدی ایجاد کرده است.

جلالی از تدفین حدود ۳۵ هزار نفر در ۲ دو سال گذشته در آرامستان وادی رحمت تبریز خبر داد و اظهار داشت: اگر فقط خانواده های همین اموات نیز در این مجموعه حاضر شوند با ازدحام غیرقابل کنترلی مواجه و ترافیک بزرگراه کسایی تا داخل وادی رحمت قفل خواهد شد.

وی با اشاره به احتمال بارش برف در روزهای پایانی هفته جاری از شهروندان تبریزی درخواست کرد تا حد ممکن از حضور در وادی رحمت خودداری و زیارت اهل قبور را به روزهای دیگر موکول کنند.

وی از حضور تیم های امدادی مانند آتش نشانی و اورژانس طی روزهای پنجشنبه و جمعه این هفته در وادی رحمت و سایر آرامستان های شهر خبر داد و گفت: گشت های نامحسوس پلیس نیز بر امنیت و سهولت عبور و مرور نظارت خواهند کرد.

جلالی با تاکید بر خودداری از پول دادن به متکدیان حرفه ای، با بیان اینکه نمایندگی دائم بنیاد خیریه مستمندان در وادی رحمت استقرار دارد، گفت: انتظار داریم همشهریان با عوامل سازمان آرامستان های شهرداری تبریز نهایت همکاری را داشته باشند.

عکاس: سیدکاظم میرزاده


برچسب های خبر (تگ)

ثبت نظر

نمایش 10 نظر

الناز راست کردار پاسخ

چه عجب یک خبرگزاری دیدیم که اسم عکاس و نویسنده رو بنویسه

امید مظفری پاسخ

سونیوز جان این روال تا کی ادامه داره؟

مدیر سونیوز پاسخ

تا زمانی که ستاد استانی مقابله با کرونا شرایط رو عادی اعلام کند.

سمیرا مددی پاسخ

به امید پایان کرونا. به خدا افسرده شدیم

شعبان قلی زاده پاسخ

هیچ کس رعایت نمی کنه
البته مردم حق دارند. اخه تا کی

مهین رضایی پاسخ

دیگه مردم خسته شدن
همه میرند
همه هم می میرند

شادی مبینی پاسخ

من با ماسک رفتم چهلم مادربزرگم

امید موذنی پاسخ

یعنی اونجا هم مامور گذشاتند ؟

رضا برازنده پاسخ

خدایا حتی نمی تونیم سر قبر مرده امون هم بریمممممممممممم

رضا برازنده پاسخ

خدایا حتی نمی تونیم سر قبر مرده امون هم بریمممممممممممم

پژوهشیار