1401/03/01

سـونیـوز

پایگاه خبری تحلیلی

1401/03/01

-

هوای تبریز ناسالم شد

کد خبر : 2124
13:49
1400/11/13

مرکز پایش کیفی هوای اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان‌شرقی اعلام کرد: با پایداری شرایط جوی، هوای کلان شهر تبریز امروز چهارشنبه در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار گرفت.

به گزارش سونيوزبه نقل از اداره کل حفاظت محیط زیست استان، متوسط ۲۴ ساعت گذشته شاخص آلودگی هوای تبریز از ساعت ۹ دیروز تا ۹ امروز براساس ذرات ۲.۵ میکرون برابر ۱۳۱ بوده است.

این گزارش حاکی است: در وضعیتی که هوا برای گروه‌های حساس ناسالم است به افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی یا ریوی، زنان باردار و شیرده، سالمندان و کودکان توصیه می‌شود، از فعالیت طولانی و سنگین در خارج از منزل خودداری کنند.

در همین حال اداره کل هواشناسی آذربایجان شرقی نیز اعلام کرد که بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان دهنده جوی پایدار در روزهای آینده است و با توجه به پایداری جو، افزایش غلظت آلاینده‌های جوی در شهرهای پرجمعیت و صنعتی به ویژه تبریز پیش بینی می‌شود.

شاخص آلودگی از صفر تا ۵۰ هوای پاک، از ۵۰ تا ۱۰۰ سالم، از ۱۰۰ تا ۱۵۰ هوای ناسالم برای گروه‌های حساس است و از ۱۵۰ تا ۲۰۰ نیز بیانگر ناسالم بودن هوا برای تمامی گروه‌ها است و شاخص آلودگی بیش از ۲۰۰ نیز وضعیت بحرانی آلودگی هوا را نشان می‌دهد.

برچسب های خبر (تگ)

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار