1402/01/12

سـونیـوز

پایگاه خبری تحلیلی

1402/01/12

-

۳۹۵ زندانی جرایم غیر عمد در آذربایجان‌شرقی با کمک خیران آزاد شدند

کد خبر : 2072
13:06
1400/11/02

رئیس کل دادگستری آذربایجان‌شرقی با اشاره به اینکه تاکنون ۳۹۵ نفر از زندانیان جرایم غیر عمد با کمک ۱۲ میلیارد تومانی خیران استان آزاد شده‌اند، گفت: با تحقق آزادی ۵۰۰ نفر زندانی در یک سال، رکورد آزادی زندانیان غیر عمد شکسته خواهد شد.

یه گزارش سونیوز، موسی خلیل اللهی روز شنبه در حاشیه دیدار مردمی با بیان این که در حال حاضر در زندان‌های آذربایجان شرقی افراد با بدهی کمتر از ۳۰۰ میلیون تومان وجود ندارد، افزود: نزدیک به ۳۷۰ نفر با مجموع بدهی ۲۲۰ میلیارد تومان به دلیل ارتکاب جرایم غیرعمد در زندان‌های استان هستند.

وی ادامه داد: اگر بتوانیم ۱۷ میلیارد تومان جمع آوری کنیم، باقیمانده مبلغ از طریق اعسار و تسهیلات اعطایی فراهم شده و زندانیان مذکور نیز در مدت زمان کمی از زندان آزاد می‌شوند.

خلیل اللهی با بیان اینکه گاهی افرادی به خاطر مسایل غیرعمد بازداشت می‌شوند و با توجه به طبقه بندی شخصیتی، نیاز به اجرای برنامه‌های اصلاحی ندارند، افزود: حضور این افراد در زندان موجب بروز برخی آسیب‌های اجتماعی می‌شود، بر همین اساس دادگستری کل استان با همراهی خیّران تلاش می‌کند تا این افراد هرچه زودتر به کانون خانواده بازگردند.

در این دیدار، رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی به مشکلات ۴۰ نفر از مردم استان رسیدگی کرد.


برچسب های خبر (تگ)

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار