1402/01/12

سـونیـوز

پایگاه خبری تحلیلی

1402/01/12

-

استقبال ناوهای ایرانی از ناوگان های چین و روسیه

کد خبر : 2062
12:42
1400/10/30

آیین استقبال از ناوگروه های چین و روسیه شرکت کننده در رزمایش مرکب کمربند امنیت دریایی ۲۰۲۲ از سوی شناورهای نیروی دریایی ارتش و نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی انجام شد.

به گزارش سونیوز از روابط عمومی نیروی دریایی  ارتش،در این آیین ناوگروه چین شامل ناوشکن «ارومچی» و شناور تدارکاتی «تای خو» و ناوگروه روسیه شامل رزم ناو «واریاگ»، ناوشکن «ادمیرال تریبوتس» و سوخترسان «بوریس» مورد استقبال شناورهای نیروی دریایی ارتش و نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی قرار گرفته و وارد آب‌های سرزمینی جمهوری اسلامی ایران شدند. گفتنی است در این رزمایش یگان‌های شناوری ارتش جمهوری اسلامی ایران و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شامل ناوشکن‌های دنا، جماران، نقدی و ناوهای موشک انداز تبرزین و زره و همچنین شناور شهید ناظری حضور خواهند داشت.پس از آیین استقبال از ناوگان چین و روسیه،  جلسه توجیهی و هماهنگی رزمایش با حضور نماینده کشورهای شرکت کننده به صورت حضوری و وبیناری در بندر چابهار انجام شد. در این مراسم، امیر دریادار دوم «مصطفی تاج الدینی» معاون عملیات نیروی دریایی ارتش و سخنگوی رزمایش مرکب کمربند امنیت دریایی ۲۰۲۲  ضمن عرض خیرمقدم، با بیان اینکه رزمایش مرکب کمربند امنیت دریایی ۲۰۲۲ ایران از اهمیت خاصی برخوردار است،گفت: ماهیت مشترک تهدیدات دریایی و تحولات سیاسی بین دولت‌ها برای انجام اقدامات هماهنگ، موجب شده که نیروهای دریایی سه کشور بیش از گذشته با یکدیگر همکاری کنند.
ناخدایکم «ولیچکو» فرمانده ناوگروه روسی نیز ضمن تشکر از میزبانی خوب جمهوری اسلامی ایران گفت: امیدوارم در کنار هم رزمایش خوبی را اجرا کنیم و به اهداف برنامه ریزی شده دست یابیم.
در ادامه این مراسم ناخدایکم فرهاد فتاحی فرمانده گروه عملیات رزمایش مرکب کمربند امنیت دریایی ۲۰۲۲ ، به  تشریح برنامه ها و انجام آخرین هماهنگی ها در خصوص برگزاری این رزمایش پرداخت.


برچسب های خبر (تگ)

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار