1402/01/12

سـونیـوز

پایگاه خبری تحلیلی

1402/01/12

-

راه ۲۵۰ روستای آذربایجان‌شرقی مسدود شد

کد خبر : 2055
12:57
1400/10/27

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان‌شرقی اعلام کرد: به دلیل بارش سنگین برف طی دو روز اخیر راه ۲۵۰ روستای این استان مسدود شده است.

به گزارش سونیوز، اروجعلی علیزاده روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگاران، افزود: بیشتر این روستاها که راه های دسترسی به آنها بسته شده است، در شهرستان های چارایماق، کلیبر، ورزقان و هشترود قرار دارند که تلاش می شود در اسرع باز شود اما بارش های سنگین و نیز وجود کولاک شدید در تعدادی از این روستاها باعث شده است مسیرگشایی ها با کندی پیش رود.

وی با بیان اینکه در اغلب جاده های آذربایجان شرقی، بارش برف و کولاک حاکم است، اظهار داشت: رانندگان باید توجه کنند که لازمه تردد در راه های کوهستانی آذربایجان شرقی داشتن زنجیر چرخ، وسایل گرمایشی و تجهیزات زمستانی است.

علیزاده ادامه داد: به دلیل کولاک، تردد در چاده های کوهستانی استان تنها با داشتن زنجیر چرخ، برف پاک کن‌های سالم و بخاری مناسب خودرو امکان پذیر است و با هماهنگی های به عمل آمده با مدیریت پلیس راه های استان، از تردد وسایئل نقلیه فاقد این تجهیزات جلوگیری می شود.

وی ادامه داد: با توجه به یخبندان بودن جاده‌های بین شهری، رانندگان برای سلامتی خود و سرنشینان خودرو در محورهای کوهستانی فاصله طولی را به طور کامل رعایت کنند و از داشتن سوخت کافی، سالم بودن خودرو و ملزومات تردد در هوای برفی اطمینان حاصل کنند.

علیزاده اضافه کرد: هم اکنون تردد در تمامی جاده های اصلی و فرعی آذربایجان شرقی ادامه دارد و در این حوزه هیچ گونه مسدودیت و محدودیت وجود ندارد.

به گفته وی در جاده آذرشهر- عجب شیر و اتوبان شهید کسایی ترافیک کندی حاکم است.


برچسب های خبر (تگ)

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار