1401/09/18

سـونیـوز

پایگاه خبری تحلیلی

1401/09/18

-

دستور اردوغان برای جمع‌آوری سگ‌های ولگرد پس از حمله به دختربچه ۴ساله

کد خبر : 1953
14:27
1400/10/06

در پی حمله ۲ سگ ولگرد به دختربچه ۴ساله در ترکیه, رئیس‌جمهور این کشور دستور جمع‌آوری و نگهداری سگ‌های ولگرد در مراکز ویژه را صادر کرد.

به گزارش سونیوز، 2 روز پیش حمله دو سگ ولگرد به دختربچه 4ساله در استان غازیانتپ ترکیه سبب مجروحیت شدید این دختربچه شد.

این کودک که از ناحیه سینه و صورت به‌شدت مجروح شده بود با دخالت مردمی که فریادهای کمک‌خواهی او را شنیدند نجات یافت و سریعاً به بیمارستان منتقل شد و سگ‌ها نیز پس از مجروح کردن 2 فرد دیگر مهار شدند.

به‌دنبال این اتفاق و  بالارفتن آمار حمله سگ‌های ولگرد به مردم در ترکیه, رئیس جمهور این کشور دستور جمع‌آوری سگ‌های ولگرد را از خیابان‌ها و معابر شهری و روستایی و نگهداری آن‌ها در مراکز ویژه صادر کرد.

رجب طیب اردوغان گفت: متأسفانه موضوع حمله سگ‌های ولگرد به مردم و به‌ویژه کودکان, فجایع غم‌انگیزی را در سال‌های اخیر رقم زده است و اکنون وقت آن است که یک‌بار برای همیشه تصمیم درستی دراین‌باره گرفته شد، به این منظور از تمام شهرداران در سراسر کشور می‌خواهم از امروز برای جمع‌آوری این سگ‌ها از خیابان‌ها و معابر اقدام کنند و محل‌های ویژه‌ای, خارج از اجتماع برای نگهداری آن‌ها در نظر بگیرند.

آمار حمله سگ‌های ولگرد در بسیاری از کشورهای جهان روزانه در حال افزایش است و نزدیک شدن هرچه بیشتر این جانوران به جوامع انسانی خطرات بیشتری را برای جامعه بشری به‌دنبال خواهد داشت.

قوانین جمع‌آوری سگ‌های ولگرد, عقیم کردن آن‌ها, نگهداری در مراکز ویژه و ممنوعیت غذا دادن به آن‌ها در همه‌ کشورهای جهان مورد توجه قرار گرفته است و جامعه جهانی در صدد است پیش از اینکه معضل سگ‌های ولگرد به بحرانی حل‌نشدنی برای محیط زیست, تنوع زیستی و زندگی شهری و روستایی  بدل شود, جلوی آن را بگیرد.


برچسب های خبر (تگ)

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار