1401/03/08

سـونیـوز

پایگاه خبری تحلیلی

1401/03/08

-

هشدار وقوع کودتا و جنگ داخلی در ایالات متحده

کد خبر : 1917
16:16
1400/09/28

چند ژنرال بازنشسته آمریکایی هشدار دادند که کودتا در آمریکا در سال 2024 می‌تواند ارتش را ازهم پاشیده و این کشور را وارد جنگ داخلی کند.

به گزارش سونيوز، چند ژنرال بازنشسته آمریکایی هشدار دادند که کودتا در آمریکا در سال ۲۰۲۴ می‌تواند ارتش را ازهم پاشیده و این کشور ناآماده را وارد جنگ داخلی کند.

به نوشته وبگاه «هافینگتن پست» ژنرال سابق «پل ایتون»، سرتیپ سابق «استیون اندرسون» و سرلشکر سابق «آنتونیو تاگوبا» در یادادشتی که در روزنامه «واشنگتن پست» منتشر شده نوشتند، در حالی که کشور دچار چند دستگی شده، ما باید برای آماده شدن برای بدترین وضعیت گام برداریم.

این  سه مقام ارشد نظامی سابق آمریکا در این یادداشت نوشتند، با نزدیک شدن به اولین سالگرد شورش کنگره، نگرانی فزاینده در زمینه پیامدهای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ و احتمال بروز هرج و مرج کشنده در ارتش که همه آمریکایی‌ها را در معرض خطر جدی قرار می‌دهد، وجود دارد.

این ژنرال‌ها هشدار دادند که اگر اعضای ارتش با کسانی که می‌خواهند دولت را سرنگون کنند متحد شوند، کودتای بعدی بسیار فاجعه آمیزتر خواهد بود.

این سه مقام نظامی سابق آمریکا خاطرنشان کردند: «بدون بهبود وضعیت، احتمال فروپاشی در ارتش  که منعکس کننده فروپاشی اجتماعی یا سیاسی است، بسیار واقعی است. شمار نگران کننده‌ای از کهنه سربازان و حتی نظامیان فعال در حمله به ساختمان کنگره شرکت کردند ودر صورت وقوع شورش دیگری، پتانسیل شکست کامل زنجیره فرماندهی وجود دارد.»

این ژنرال‌های سابق آمریکا هشدار دادند، در یک انتخابات مناقشه‌برانگیز، برخی ممکن است برخی از دستورات فرمانده کل قوا پیروی کنند، در حالی که سایر یگان‌های سرکش ممکن است از ترامپ بازنده پیروی کنند. عجیب نیست که بگوییم این امر منجر  به یک فروپاشی نظامی و جنگ داخلی منجر می‌شود.

بنابر اذعان این مقام‌های نظامی سابق آمریکا، عدم آمادگی نظامی بعد از پیامدهای انتخابات ۲۰۲۰ چشمگیر و نگران کننده بود و «کریستوفر میلر» وزیر دفاع موقت «دونالد ترامپ» رئیس جمهور سابق آمریکا، نیز در آن برهه شهادت داد که او عمداً از حفاظت نظامی از ساختمان کنگره خودداری کرد.

این ژنرال‌ها تاکید کردند که پنتاگون باید اکنون برای تقویت وحدت فرماندهی اقدام کند و دستور بازنگری فوری وضعیت همه اعضای نظامی و  کارمندان بخش نظامی را صادر کند.

این ژنرال‌های سابق ارتش آمریکا به وزارت دفاع این کشور توصیه کردند که با برگزاری رزمایشی در این زمینه، در تقابل با کودتای محتمل نقاط ضعف را شناسایی کند و فوریت بیشتری از خود نشان دهد.


برچسب های خبر (تگ)

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار