1401/05/17

سـونیـوز

پایگاه خبری تحلیلی

1401/05/17

-

ورود فاضلاب آلوده به کانال‌ های کشاورزان تبریز

کد خبر : 1906
20:34
1400/09/25

رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان‌شرقی گفت: برخی شبکه‌های فاضلاب بی مهابا به اراضی عمومی کشاورزی وارد می‌شود باید جلوگیری و ایستادگی در مقابل این امر، به یک مطالبه و فرهنگ عمومی تبدیل شود.

به گزارش سونيوز، اکبر فتحی، رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان‌شرقی درباره ورود آب‌های فاضلاب و آلوده به کانال‌های کشاورزان تبریز هشدار داد.
وی با بیان اینکه بیاییم یک‌بار برای همیشه مسأله آبیاری مزارع سبزی و صیفی با آبهای فاضلاب را حل کنیم، گفت: به این سوال پاسخ دهیم که کشاورزان در مسیر آب‌های آلوده و فاضلاب قرار گرفته و به کشاورزی پرداخته‌اند یا کشاورزی در آن مناطق انجام می‌پذیرفته و کشاورز چاه آبیاری داشته کانال آب جاری و قنات داشته و توسعه صنعت و شهرها باعث گردیده آب فاضلاب به کانال‌ها و قنواتی که سالیان سال توسط کشاورزان مورد استفاده در مزارع قرار می‌گرفتند ورود پیدا کند؛ کشاورز مظلوم در این خصوص تقصیر ندارد متولیان امر نباید اجازه دهند آب‌های فاضلاب و آلوده به کانال‌های کشاورزان ورود نکرده و از هم تفکیک شود.
وی با بیان این‌که منافع بلندمدت ایجاب می‌کند تا به امور زیربنایی نگاه ویژه‌ای داشته باشیم، افزود: برخی شبکه‌های فاضلاب بی مهابا به اراضی عمومی‌کشاورزی وارد می‌شود باید جلوگیری و ایستادگی در مقابل این امر، به یک مطالبه و فرهنگ عمومی‌تبدیل شود.
رئیس سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان‌شرقی یادآور شد: البته فاضلاب‌ها نباید در محیط رها شوند؛ در این خصوص نیز باید از دستگاه‌های متولی نیز سوال شود و پاسخگو باشند.
فتحی  در رابطه با آبیاری محصولات کشاورزی با آب نامتعارف گفت: در اطراف زمین‌های کشاورزی میدان آذربایجان، چاه‌ها را با همکاری آب منطقه ای شناسایی کرده و لوله گذاری انجام گرفته تا آب فاضلاب با آب چاه‌ها مخلوط نشود.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تصریح کرد: البته در این خصوص دستگاه‌های دیگری هم مسئولند که باید پاسخگو باشند که چرا در اطراف زمینهای کشاورزی باید آب فاضلاب وارد چاه شود.

برچسب های خبر (تگ)

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار