1401/03/08

سـونیـوز

پایگاه خبری تحلیلی

1401/03/08

-

افزایش محسوس دمای آذربایجان‌شرقی تا اواسط هفته

کد خبر : 1826
15:51
1400/09/06

رئیس گروه پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی از افزایش محسوس دمای استان تا اواسط هفته خبر داد.

به گزارش سونیوز، محمد امیدفر در خصوص آخرین وضعیت آب‌وهوای استان اظهار کرد: بررسی آخرین اطلاعات و نقشه‌های هواشناسی نشان دهنده‌ی جوّی پایدار تا روز سه‌شنبه بوده و با توجه به پایداری جوّ، افزایش غلظت آلاینده‌های جوّی تا روز سه‌شنبه پیش‌بینی می‌شود.
وی ادامه داد: از روز چهارشنبه با توجه به نفوذ سامانه‌ی بارشی تا بعدازظهر شب جمعه جوّی ناپایدار همراه با وزش باد گاهی تا نسبتا شدید پیش‌بینی می‌شود که روز پنجشنبه فعالیت سامانه شدت بیشتری داشته و موجب بارش باران و برف خواهد شد. 
امیدفر افزود: تا روز چهارشنبه دما به طور نسبی افزایش خواهد یافت که روز سه‌شنبه میزان افزایش دما بیشتر خواهد شد اما از روز پنجشنبه مجددا دما روند کاهشی خواهد داشت.
وی در خصوص حداکثر و حداقل دمای تبریز گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته حداکثر و حداقل دمای تبریز به ترتیب ۱۷ و یک درجه بود و دمای فعلی آن نیز هفت درجه است که نسبت به دیروز تغییری نکرده است.
رئیس گروه پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی در پایان در رابطه با خنک‌ترین و گرم‌ترین شهر استان تاکید کرد: گرم‌ترین و خنک‌ترین شهرهای استان به‌ترتیب ملکان با ۱۸ درجه بالای صفر و سراب با یک درجه زیر صفر گزارش شده‌اند.

برچسب های خبر (تگ)

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار