1402/03/15

سـونیـوز

پایگاه خبری تحلیلی

1402/03/15

-

هوای تبریز برای تمامی گروه‌های سنی ناسالم است

کد خبر : 1761
13:27
1400/08/25

اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان‌ شرقی اعلام کرد: شاخص کیفیت هوای تبریز، امروز سه شنبه، ۲۵ آبان ماه، در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشته و در آستانه‌ آلودگی برای تمامی گروه‌های سنی قرار دارد.

به گزارش سونیوز، میانگین شاخص کیفیت هوای تبریز امروز، برابر با ۱۴۹ بوده و برای گروه‌های حساس ناسالم است؛  در صورت افزایش این شاخص به ۱۵۱، برای تمامی گروه‌های سنی ناسالم خواهد بود.

بر این اساس، مجموعه عوامل موثر در آلودگی هوای تبریز شامل سکون هوا، منابع متحرک مثل وسایل نقلیه و منابع ساکن مثل کارخانجات، مازوت سوزی نیروگاه تبریز و وسایل گرمایشی منازل است.  

گزارش حاکی است: در وضعیتی که هوا برای گروه‌های حساس ناسالم است، توصیه می‌شود افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی یا ریوی، زنان باردار و شیرده، سالمندان و کودکان از فعالیت طولانی و سنگین در خارج از منزل خودداری کنند.

اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی آذربایجان شرقی، صرفه جویی در مصرف انرژی، پرهیز از ترددهای غیر ضروری درون شهری، مدیریت زمانی و مکانی سفرهای درون شهری، استفاده از حمل و نقل عمومی و عمل به توصیه‌های زیست محیطی را از راه‌های موثر در کاهش آلودگی هوا عنوان کرد.

شاخص آلودگی از ۰ تا ۵۰ هوای پاک، از ۵۰ تا ۱۰۰ هوای سالم، از ۱۰۰ الی ۱۵۰ هوای ناسالم برای گروه‌های حساس بوده و هم‌چنین از ۱۵۰ الی ۲۰۰ نیز بیانگر ناسالم بودن هوا برای تمامی گروه‌ها و شاخص آلودگی بیش از ۲۰۰ نیز وضعیت بحرانی آلودگی هوا را نشان می‌دهد.

هوای تبریز امروز برای دومین روز پیاپی آلوده است.


برچسب های خبر (تگ)

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار