1401/02/31

سـونیـوز

پایگاه خبری تحلیلی

1401/02/31

-

دیدار هیات مدیره انجمن ناشران کتاب استان با معاون فرهنگی وزیر ارشاد

کد خبر : 1726
18:49
1400/08/16

سونیوز: رئيس هيات مديره انجمن ناشران کتاب آذربایجان شرقی از دیدار این هیئت مدیره با معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص مشکلات و مطالبات این صنف تلاشگر خبر داد. / جهت نمایش تمامی عکس ها اسلاید را ورق برنید.

به گزارش سوینوز هادی ابراهیمی سنایی رئيس هيات مديره انجمن ناشران کتاب استان با اعلام این خبر افزود: در این دیدار که در دفتر دکتر احمد وند برگزار گردید، پیشنهاد عضویت این انجمن و تشکل های فرهنگی و هنری در شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی مطرح و مورد استقبال معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار گرفت.
وی افزود: در این دیدار، دکتر احمد وند ضمن تاکید بر ضرورت عضویت تشکل های فرهنگی، هنری و انجمن ناشران کتاب کشور در شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی، قول مساعد داد تا زمینه های اجرایی شدن این پیشنهاد در قالب طرح پایلوت کشوری در استان آذربایجان شرقی فراهم و عملیاتی شده و این انجمن به عنوان نماینده تشکل های فرهنگی و هنری در شورای استانی معرفی گردد.
ابراهیمی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: همچنین در راستای پی گیری و رفع مشکلات حوزه چاپ و نشر، پیشنهاد عضویت و حضور این انجمن در صندوق اعتباری هنر و خانه کتاب مطرح و مقرر شد زمینه های فعالیت انجمن ناشران کتاب به عنوان نماینده استان در این دستگاه ها فراهم شود.
به گفته رياست هيات مديره انجمن ناشران کتاب استان در ادامه تشکیل و فراگیری انجمن ناشران کتاب در سایر استان ها، تشکیل کانون سراسری انجمن های مشابه، تجدید نظر در سهم ریالی خرید کتاب از ناشران، تلاش برای حل مشکلات مربوط به تخصیص سهمیه کاغذ دولتی نارشران، برنامه ریزی برای راه اندازی فروشگاه های زنجیره ای فروش و توزیع کتاب در کشور، برنامه ریزی برای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی از استان آذربایجان شرقی و صدور مجوز چاپ و تولید کتاب به  زبان ترکی و لاتین بر اساس دستورالعمل ویژه با هدف صادرات این کتاب ها به کشورهای همجوار و همسایه از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از دیگر موضوعات و مباحث مطرح در این دیدار بود.

 

برچسب های خبر (تگ)

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار