1401/05/17

سـونیـوز

پایگاه خبری تحلیلی

1401/05/17

-

جزئیات بازگشایی مدارس در آذربایجان‌شرقی اعلام شد

کد خبر : 1721
13:30
1400/08/18

معاون آموزش متوسطه اداره‌ کل آموزش و پرورش آذربایجان‌شرقی، جزییات بازگشایی حضوری مدارس متوسطه اول و ابتدایی استان از اول آذرماه امسال را تشریح کرد.

به گزارش سونیوز، عاشور اکرمی روز سه شنبه در یک گفت و گوی خبری در تشریح آخرین وضعیت حضور دانش‌آموزان در مدارس آذربایجان‌شرقی گفت: سیاست آموزش و پرورش بازگشایی مدارس به‌صورت تدریجی و اقتضائی است.

وی اظهار کرد: براساس مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا، مدارس آذربایجان شرقی در مناطق روستایی از روز سوم مهر ماه و با تعداد زیر ۱۵ نفر دانش آموزدر هر کلاس درس، به صورت حضوری باز هستند.

وی ادامه داد: از پانزدهم مهر ماه نیز کلاس‌های زیر ۳۰ نفر با رعایت نکات بهداشتی در تمامی مناطق روستایی و عشایری دایر هستند.

اکرمی در خصوص مدارس مناطق شهری یادآوری کرد: مدارس مناطق شهری از ۱۵ آبان‌ماه بازگشایی شده و مدارس آموزش متوسطه دوم (پایه های دهم، یازدهم و دوازدهم) نیز تدریجاً بازگشایی خواهد شد.

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پروش آذربایجان شرقی افزود: در صورت بازگشایی کامل مدارس، دانش‌آموزان باید با فاصله‌ ۱.۵ متری در کلاس ها حاضر باشند و کلاس‌های بالای ۳۰ نفر نیز  به  چند گروه تقسیم شده و هرگروه یک روز در میان در مدرسه حاضر و روزهای دیگر به‌صورت مجازی تحصیل خواهند کرد.

 اکرمی در پایان گفت: کلاس‌های حضوری به مدت سه زنگ (۶۰ دقیقه) برگزار و هر ۱۰ دقیقه یکبار نیز پنجره‌های کلاس برای گردش هوا باز خواهد شد.

استان چهار میلیون نفری آذربایجان شرقی بیش از ۷۵۰ هزار دانش آموز دارد که در هشت هزار و ۵۰۰ باب مدرسه و زیر نظر ۴۲ هزار نفر کادر اداری و آموزشی تحصیل می کنند.


برچسب های خبر (تگ)

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار