1401/02/26

سـونیـوز

پایگاه خبری تحلیلی

1401/02/26

-

سه جرم اول در آذربایجان‌شرقی

کد خبر : 1693
12:31
1400/08/12

سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان آذربایجان‌شرقی، گفت: برای کاهش و پیشگیری از جرائم حوزه خشونت نیازمند یک عزم جدی و همگانی برای اجرای موثر و ارزیابی اقدامات و راهکارهای ارائه شده هستیم.

به گزارش سونیوز،  احمد موقری در نشست بحث و بررسی  پیرامون تقسیم کار استانی پیشگیری از خشونت علیه زنان و کودکان اظهار داشت: بر اساس سند جامع پیشگیری از خشونت و مصوبات شورای اجتماعی کشور اعضا مشخص شده و تکالیفی در راستای پیشگیری از خشونت علیه کودکان و نوجوانان و زنان برای دستگاه‌های اقدام‌کننده مشخص شده است.
وی افزود: هر مجموعه‌ای که به عنوان نهاد اقدام‌کننده تعیین شده، باید برنامه‌های محوله را با دقت انجام و ضمن ارائه راهکارهای مناسب در صورت پیشنهاد جدیدی برای هرچه بهتر اجرا شدن برنامه‌ها و بالابردن میزان اثربخشی آن را اعلام کنند.
موقری تصریح کرد: خشونت علیه زنان و کودکان و سایر اقشار جامعه جزو جرائم اولویت‌دار استان بوده و در خصوص میزان آمار جرائم حوزه خشونت در ۱۰ سال گذشته  جزو ۱۰ جرم اول استان بوده و در این زمینه جزو استان‌های اول قرار داریم.
سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان آذربایجان شرقی یادآور شد: جرائم توهین، اهانت تهدید، ایراد ضرب و جرح عمدی و تخریب آمار بالایی در استان دارد و این امر بیانگر ضرورت کار فرهنگی و تلاش برای تاب‌آوری اجتماعی توسط کمیته مراجع ذی‌ربط است.
وی با بیان اینکه برای کاهش و پیشگیری از جرائم حوزه خشونت نیازمند یک عزم جدی و همگانی هستیم، ادامه داد: متاسفانه در بحث اجرا با مشکل مواجه هستیم و ارزیابی دقیقی در رابطه با نتیجه‌بخشی برنامه‌های اجرا شده توسط مراجع ذی‌ربط در گذشته صورت نپذیرفته است.
موقری خاطرنشان کرد: صرف اجرای برنامه‌ها و دریافت آمار اجرایی اساس کار نیست، باید ضمن اجرای موثر و مفید برنامه‌ها به دنبال اجرای برنامه‌هایی باشیم که اثربخشی موثری در نتیجه اجرا داشته باشند.
وی با تاکید بر اجرای برنامه‌های موثر برای پیشگیری از خشونت در جامعه متذکر شد: خشونت محورهای مختلفی همچون توهین و اهانت و ضرب و جرح را شامل می‌شود و طی سال‌های گذشته برنامه جامعی به منظور پیشگیری از این مسائل نداشته‌ایم اما امیدواریم با اجرای سند جامع پیشگیری از خشونت در سال‌های آینده شاهد کاهش جرائم همچون خشونت علیه زنان و کودکان و سایر اقشار باشیم.
سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان آذربایجان‌شرقی، تاکید کرد: در رابطه با بحث پیشگیری از خشونت در جامعه وظیفه همگانی است تا اقدامات و راهکارهای لازم و موثر را انجام دهیم.

برچسب های خبر (تگ)

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار