1402/03/15

سـونیـوز

پایگاه خبری تحلیلی

1402/03/15

-

پروازهای مسیر تبریز- استانبول افزایش می‌یابد

کد خبر : 1674
12:10
1400/08/09

مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان‌شرقی با اعلام اینکه به زودی پروازهای شرکت هواپیمایی «پگاسوس» در مسیر تبریز - استانبول برقرار می‌شود، گفت: به این ترتیب پروازهای این مسیر افزایش خواهد یافت.

به گزارش سونیوز، رامین آذری،افزود: این پروازها از ۱۷ آبان ماه سال جاری(هشت نوامبر) از فرودگاه «سابیها» در استانبول به مقصد تبریز آغاز  و در طول هفته ادامه می یابد.

وی اظهار داشت: طبق برنامه اعلام شده این پرواز ساعت ۲۳:۱۵ روزهای یکشنبه، دوشنبه، چهارشنبه و جمعه وارد فرودگاه تبریز می شود و در ساعت ۲ بامداد روز بعد به سمت فرودگاه سابیها در استانبول پرواز خواهد کرد.

 هم اکنون پرواز مسیر استانبول از فرودگاه تبریز توسط شرکت های هواپیمایی ترکیش، آتا، ایران ایرتور و معراج انجام می شود.

فرودگاه بین المللی شهید مدنی تبریز در شمالغرب شهرستان تبریز و در سال ۱۳۲۹ با ماموریت ارائه خدمات فرودگاهی ، ناوبری و هوانوردی جهت پذیرش پروازهای داخلی و  بین المللی به منظور حمل و نقل مسافر و بار طراحی و احداث شده است و بصورت open sky و ۲۴ ساعته عملیاتی بوده و به دلیل واقع شدن در مرز و کریدورهای  هوایی بین المللی در ارائه خدمات ناوبری ، رادار و هوانوردی به پروازهای داخلی و بین المللی به خصوص پروازهای عبوری بین المللی (over fly) بیشتر از مبداء و کشورهای عضو اتحادیه اروپا به مقصد کشورهای آسیایی جنوب شرقی و آسیای میانه و بالعکس انجام می شود.

پیش از شیوع ویروس کرونا روزانه به صورت میانگین ۴۵ پرواز داخلی و ۶ پرواز خارجی در این فرودگاه انجام می شد.


برچسب های خبر (تگ)

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار