1402/03/15

سـونیـوز

پایگاه خبری تحلیلی

1402/03/15

-

فوت دلخراش بانوی صخره نورد تبریزی

کد خبر : 1623
13:38
1400/07/29

"زیبا اقامی" کوهنورد ۴۲ ساله تبریزی، هنگام خروج از طناب برای اتصال به طناب دیگر، بر اثر خطا در ارتفاعات عینالی تبریز سقوط کرد و جان باخت.

به گزارش سونيوز، جواد دواتگر، همسر "زیبا اقامی"  به تشریح جزئیات این فرجام تلخ پرداخت و گفت: همسرم روز سه شنبه، ساعت ۱۲ بعد از ظهر به همراه همنوردانش به منظور تمرین به کوه عینالی ( صخره ایلان اوچان) رفته و به دلیل نبود حمایت از پایین و در رفتگی طناب، از ارتفاع ۲۰ متری سقوط کرده و دو فرزند پنج و ۱۵ ساله خود محروم از مهر مادری ماندند.
همسرم نزدیک به پنج سال ورزش کوهنوردی را تداوم می داد و عضو باشگاه k2 بود؛ همچنین قرار بود هفته بعد برای گرفتن مدرک کوهنوردی به همدان عازم شوند و دیروز به منظور آخرین تمرین به سمت کوه ها رفتند و چهره خشمگین کوهستان، تراژدی غمگینی به نام ماتم و اندوهی جانکاه را بر دل ما و فرزندان مان حک کرد.
بی تردید همه کوهنوردان با عشق و علاقه به کوهستان سفر می کنند و مایل اند به سلامت به منازل خود بازگردند اما خطری بالفطره در این ورزش وجود دارد که گاهی چون یک دام مهلک عمل می کند و پای کوهنوردان را در این ورطه به گرفتاری و مرگ می کشاند.

متأسفانه بعد از فوت هر کوهنوردی تراژدی بزرگی در خانواده هایشان و جامعه آغاز می شود که پایانی ندارد اما طرز رفتار صحیح با آن و تحمل سختی های جبران ناپذیرش برای خانواده ها، دوستان و جامعه کوهنوردی بسیار حائز اهمیت است.
قطعاً وقوع هر حادثه در ورزش کوهنوردی به عامل رخداد خطای انسانی و یا نمایان ساختن چهره پرخطر و بی شفقت کوهستان بر می گردد‌.
بی احتیاطی زمان و مکان نمی شناسد؛ بی احتیاطی در ورزش های طبیعی مختص یک کشور و برخی مکان های خاص نیست؛ اشتباه کردن (غیر عمد)در کوهنوردی در دل این ورزش است زیرا که ذاتأ انسان موجودی طبیعت دوست و جایزالخطا هست.

 

برچسب های خبر (تگ)

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار