1401/09/16

سـونیـوز

پایگاه خبری تحلیلی

1401/09/16

-

هیچ مشکلی در خصوص تامین واکسن کرونا در آذربایجان شرقی نداریم

کد خبر : 1518
22:29
1400/07/07

استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه در بحث مدیریت کرونا شرایط نسبتا قابل قبولی داریم، افزود: با وجود اینکه در ماه‌های گذشته از نظر تأمین واکسن نگرانی داشتیم، اما امروز خوشبختانه هیچ مشکلی در این خصوص نداریم.

به گزارش سونیوز، محمدرضا پورمحمدی روز چهارشنبه در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا، با اشاره به پوشش بیش از 70 درصدی واکسیناسیون در آذربایجان شرقی، گفت: مردم باید از هر واکسنی که موجود است استقبال کرده و به حاشیه‌ها و شایعات توجه نکنند.

وی با اشاره به اینکه واکسیناسیون، بهترین راه مواجهه و ایمنی در برابر کرونا است، گفت: پیام مهم ستاد مقابله با کرونا این است که باید همه دست به دست هم دهیم تا میزان واکسیناسیون به ۸۰ درصد برسد.

پورمحمدی افزود: میزان فوت در میان افرادی که واکسن تزریق کرده‌اند، کمتر از یک درصد و در میان سایر مبتلایان کرونا، ۳۷ درصد است و باید این موضوع را با صراحت اعلام کنیم که واکسیناسیون بهترین راه ایجاد ایمنی در جامعه است.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر دسترسی به واکسن برای همه مردم امکان‌پذیر است و روند رو به بهبود مدیریت کرونا نیز حاصل همت همگانی برای تسریع در روند واکسیناسیون بوده است.

استاندار آذربایجان شرقی با قدردانی از همه دست‌اندرکاران مقابله با کرونا بویژه بخش بهداشت و درمان استان، گفت: موج پنجم بیماری را پشت سر گذاشته‌ایم و امیدواریم با همکاری همه بخش‌ها، روند نزولی بیماری کرونا تداوم داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه سیاست وزارت بهداشت، قرنطینه هوشمند است، افزود: محدودیت‌های اجتماعی برای افرادی که واکسینه شده‌اند به تدریج کاهش خواهد یافت و دریافت خدمات منوط به تزریق واکسن خواهد بود.

 در این جلسه مقرر شد ساعت کاری ادارات استان از روز شنبه ۱۰ مهر طبق روال عادی (۷.۳۰ صبح تا ۱۴.۳۰) بوده و همچنین حذف دورکاری در ادارات و لغو منع تردد شبانه به تصویب رسید که پس از تأیید ستاد ملی مقابله با کرونا اجرایی خواهد شد.


برچسب های خبر (تگ)

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار