1401/09/18

سـونیـوز

پایگاه خبری تحلیلی

1401/09/18

-

استاندار آذربایجان شرقی:

فعالیت‌های حوزه علم و فناوری باید به سمت نیازهای جامعه برود

کد خبر : 1426
18:39
1400/06/11

استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه تبدیل دانش به فناوری یکی از بزرگترین نیازهای جامعه است، افزود: راهبردهای ما در حوزه‌های علم و فناوری باید به سمت نیازهای جامعه برود و هر هزینه‌ای در این زمینه به منزله سرمایه‌گذاری برای آینده است.

به گزارش سونیوز، دکتر محمدرضا پورمحمدی روز پنجشنبه در جلسه هیأت اجرایی منطقه ویژه علم و فناوری آذربایجان شرقی، با تأکید بر اینکه نباید به دنبال سود زودهنگام در این حوزه باشیم، گفت: امروز چرخ اقتصاد کشور به برکت فناوری می‌چرخد و اگر توسعه اقتصاد دانش‌بنیان و فناوری‌محور جزو اولویت‌های کشور نبود مشکلات زیادی در عرصه اقتصادی به وجود می‌آمد.

وی با بیان اینکه استفاده از فناوری در همه عرصه‌ها راهگشاست، افزود: همه دستگاه‌ها و متولیان اداره امور جامعه را باید به فضای نوآوری و فناوری سوق دهیم و با استفاده از ظرفیت‌های این حوزه، موانع را رفع کنیم.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به برگزاری نهمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی (رینوتکس ۲۰۲۱) از ۱۷ تا ۲۱ آبان امسال، بر همکاری همه دستگاه‌های اجرایی استان برای برگزاری هرچه بهتر این رویداد علمی تأکید کرد.

پورمحمدی اظهار داشت: خوشبختانه نمایشگاه ربع رشیدی در دوره‌های اخیر از حالت صرف نمایشگاهی خارج شده و به بستری برای تجاری‌سازی فناوری و فروش محصولات دانش‌بنیان تبدیل شده است.

وی با اشاره به اقداماتی نظیر ایجاد فن‌بازار و کلینیک صنعت که از دستاوردهای نمایشگاه ربع رشیدی است، گفت: این نمایشگاه به شناسنامه علمی استان تبدیل شده و همه دستگاه‌ها باید برای تداوم و تقویت آن کمک کنند.


استاندار آذربایجان شرقی همچنین منطقه ویژه علم و فناوری را ظرفیتی کم‌نظیر برای توسعه استان خواند و گفت: هنوز آن‌طور که باید از ظرفیت این منطقه بهره‌برداری نشده و شبکه‌سازی اتفاق نیفتاده است و باید کارهای جدی‌تری در این حوزه انجام شود.
 

نهمین نمایشگاه رینوتکس ۱۷ تا ۲۱ آبان برگزار می شود

مدیرعامل سازمان عامل استقرار و دبیر منطقه ویژه علم و فناوری آذربایجان شرقی هم در این جلسه با بیان اینکه نهمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی (رینوتکس ۲۰۲۱) از ۱۷ تا ۲۱ آبان امسال در قالب ۲۱ زون تخصصی برگزار می‌شود، گفت: پیش‌بینی برای برگزاری حضوری و مجازی نمایشگاه انجام شده و بنا به شرایط کرونایی درخصوص نحوه برگزاری آن تصمیم‌گیری خواهد شد.

سعید غریب خواجه گزارشی از عملکرد هیأت اجرایی منطقه ویژه علم و فناوری آذربایجان شرقی ارائه کرد و گفت: اجرایی شدن تفاهم‌نامه راه‌اندازی منطقه ویژه فناوری‌های معدنی، کمک به تجاری‌سازی طرح‌های فناورانه، همکاری در راه‌اندازی کارخانه نوآوری و فرهنگ‌سازی در حوزه اقتصاد دانش‌بنیان از مهم‌ترین اقدامات یک سال گذشته است.

وی تأکید کرد: یکی از اهداف مهم ما این است که خود سازمان عامل استقرار منطقه ویژه علم و فناوری یک سازمان دانش‌بنیان باشد و برای این منظور لازم است که بحث آموزش و فرهنگ‌سازی جدی گرفته شود.

در این جلسه از پوستر نهمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی (رینوتکس ۲۰۲۱) رونمایی و احکام اعضای شورای سیاست‌گذاری این نمایشگاه از سوی استاندار آذربایجان شرقی اعطا شد.


برچسب های خبر (تگ)

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار