1401/09/18

سـونیـوز

پایگاه خبری تحلیلی

1401/09/18

-

۳۶ درصد شرکت کنندگان در مراسم تدفین به کرونا مبتلا هستند

کد خبر : 1424
22:18
1400/06/10

مدیرعامل سازمان آرامستان های شهرداری تبریز از عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط شهروندان در وادی رحمت به شدت انتقاد کرد و گفت: طبق نظرات کارشناسان ۳۶ درصد حاضران در مراسم های تدفین، کرونایی هستند.

به گزارش سونیوز، فرخ جلالی روز چهارشنبه در یک گفت و گوی خبری اظهار کرد: متاسفانه عموم شهروندان بدون توجه به اصول بهداشتی و پروتکل های ابلاغی در اماکن عمومی، با جمعیتی انبوه در مراسمات تشییع و تدفین حاضر می شوند.

وی آوردن کودکان به اماکن پرازدحام و آلوده مانند وادی رحمت را بسیار خطرناک و قابل تامل خواند و افزود: جای تاسف است که رعایت اصول فاصله گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و حضور با حداقل نفرات در مراسمات تشییع و تدفین در بین شهروندان به حداقل رسیده است.

مدیرعامل سازمان آرامستان های شهرداری تبریز با اشاره به ازدحام مردم و حضور با ۱۰۰ تا ۱۵۰ نفر برای مراسمات تشییع و تدفین هشدار داد و گفت: بر اساس بررسی های کارشناسان بهداشتی، از هر ۱۲۰ نفری که در این تجمعات حضور دارند به طور متوسط ۳۰ نفر آلوده به ویروس کرونا هستند.

وی با تاکید بر اینکه به طور حتم این تعداد افراد مبتلا یا ناقل کرونایی به سرعت حاضران دیگر را هم آلوده می کنند، افزود: چه بسا افرادی که پس از حضور در ازدحامات تشییع و تدفین مبتلا به کرونا شده و سرنوشت ناگواری داشته اند.

 جلالی با هشدار مجدد نسبت به افزایش ۱۰۰درصدی متوفیان کرونایی در تبریز، گفت: گرچه تاکنون برای رفاه مردم از اعمال محدودیت خودداری کرده بودیم ولی با مشارکت نیروی انتظامی نسبت به اعمال محدودیت برای مراسم تدفین و تشییع اقدام نموده و فقط به وابستگان درجه یک مجوز حضور داده می شود.

به گفته وی، ضمن ممنوعیت هرگونه تجمع در وادی رحمت، فقط به ۱۰ تا ۱۵ نفر از بستگان درجه یک اموات اجازه حضور در مراسم تشییع و تدفین صادر خواهد شد.


برچسب های خبر (تگ)

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار