1401/09/17

سـونیـوز

پایگاه خبری تحلیلی

1401/09/17

-

۳ درمانگاه تامین اجتماعی آذربایجان‌شرقی با دستور رئیس‌جمهوری افتتاح شد

کد خبر : 1317
19:25
1400/05/10

رئیس‌جمهوری همزمان با طرح‌های وزارت نفت و سازمان انرژی اتمی، ۲۹ پروژه عمرانی، درمانی، رفاهی و افزایش ظرفیت و تجهیز مراکز درمانی سازمان تامین اجتماعی را افتتاح کرد که درمانگاه‌های تازه احداث تامین اجتماعی هشترود، عجب‌شیر و ملکان از توابع آذربایجان‌شرقی نیز در میان آنها قرار دارد.

به گزارش سونیوز، مدیر درمان تامین اجتماعی آذربایجان‌شرقی روز یکشنبه در حاشیه آیین بهره‌برداری از این طرح‌ها به خبرنگاران در عجب‌شیر اظهار داشت: امروز سه مرکز درمانی استان در عجب‌شیر، ملکان و هشترود به مرکزیت شهرستان عجب‌شیر با دستور رئیس‌جمهوری افتتاح شد.

سیداسماعیل مقدس‌پور افزود: هریک از این مراکز درمانی دارای سه هزار مترمربع مساحت و ۲ هزار و ۷۰۰ مترمربع زیربناست و برای هرکدام از آنها نزدیک به ۱۲ میلیارد تومان از سال ۱۳۹۶ تا ۱۳۹۸ هزینه شده و ۲ میلیارد تومان هم هزینه تجهیزاتی این مراکز بوده است.

وی ارزش فعلی این مراکز را بالغ بر ۴۰ میلیارد تومان عنوان کرد و اظهار داشت: نزدیک به ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر، معادل ۵۳ درصد از جمعیت آذربایجان‌شرقی زیر پوشش تامین اجتماعی قرار دارند و ارایه خدمات مطلوب به افراد زیرپوشش و تسهیل دسترسی آنان به خدمات درمانی در دستور کار قرار گرفته است.

وی بیان کرد: همزمان با بهره‌برداری از این درمانگاه‌های تامین اجتماعی، طرح افزایش ظرفیت تخت‌های «آی سی یو» بیمارستان ۲۹ بهمن تبریز نیز با دستور رئیس‌جمهوری به بهره‌برداری رسید.

به گزارش سونیوز  حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی این درمانگاه‌ها را در هشتادوهشتمین و آخرین برنامه افتتاح طرح‌ها با عنوان «دولت تدبیر و امید برای جهش تولید» به بهره‌برداری رساند.

هریک از درمانگاه‌های تامین اجتماعی دارای بخش‌های مختلفی چون ویزیت پزشک عمومی، داروخانه، وزیت مامایی و واحد پرستاری است و به زودی خدمات دندانپزشکی و آزمایشگاهی نیز در آنها راه‌اندازی می‌شود.

احداث درمانگاه‌های تامین اجتماعی در این شهرستان از مطالبه‌های به حق افراد زیرپوشش به شمار می‌رود و برخی از این درمانگاه‌ها همچون درمانگاه تامین اجتماعی هشترود علاوه بر خود شهرستان به ساکنان شهرستان‌های اطراف نیز خدمات ارایه می‌کند. 


برچسب های خبر (تگ)

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار