1401/03/08

سـونیـوز

پایگاه خبری تحلیلی

1401/03/08

-

واکسن‌های وارداتی به کشور هنوز برای افراد زیر ۱۸ سال اجازه تزریق ندارند

کد خبر : 1316
20:41
1400/05/09

رئیس گروه پیشگیری از بیماری‌های واگیر آذربایجان‌شرقی از واکسیناسیون ۱۸ درصد از جمعیت استان در برابر کرونا خبر داد و گفت: اکنون ۳۵ درصد از نتایج آزمایشات روزانه موارد ابتلا به بیماری، مثبت می‌شود که این آمار نشان می‌دهد، وضعیت استان چندان خوب نیست، زیرا بر اساس این نتایج از هر سه نفر مراجعه کننده، یک نفر مبتلا به کروناست.

به گزارش سونیوز، سیمین خیاط‌زاده با بیان اینکه در بیش از ۱۰ روز گذشته، هیچ کمبود واکسنی در استان نداشتیم، اظهار داشت: اکنون واکسیناسیون گروه‌های شغلی حساس از جمله معلمان، اساتید دانشگاهی غیربالینی، خبرنگاران، زندانیان، رانندگان بخش تاکسیرانی، ناوگان عمومی حمل و نقل و قطار شهری نیز آغاز شده و طی روزهای آتی تزریق واکسن این افراد انجام خواهد گرفت.

وی با تاکید بر اینکه برای جلوگیری از ازدحام در مراکز دریافت واکسن، باید گروه‌های هدف در سامانه وزارت بهداشت به آدرس salamat.gov.ir ثبت‌نام کنند، ادامه داد: نمایشگاه بین‌المللی تبریز به جمع مراکز تزریق واکسن تبریز اضافه شده و ۲ مرکز دیگر نیز طی هفته آتی تجهیز خواهند شد.

خیاط‌زاده در خصوص واکسن دانش‌آموزان نیز گفت: تمام واکسن‌های وارداتی به کشور هنوز برای افراد زیر ۱۸ سال اجازه تزریق ندارند اما ممکن است در روزهای آتی، این اجازه صادر شود زیرا در ابتدا برای مادران شیرده نیز هیچ واکسنی تزریق نمی‌شد اما پس از انجام تحقیقات، اکنون ۲ نوع واکسن استرازنکا و سینوفارم تزریق می‌شود.

وی یادآوری کرد: برای مادران باردار نیز با نظر کمیته فنی می‌توانیم استرازنکا تزریق کنیم.

وی در ادامه با اشاره به وضعیت رو به پیشرفت بیماری کرونا در استان، یادآور شد: تعداد بیماران بستری روزانه استان به حدود ۱۵۰ تا ۱۷۰ نفر رسیده و تعداد بیماران مانده در بیمارستان‌ها نیز بین ۸۶۰ تا ۸۷۵ نفر هستند.

رئیس گروه پیشگیری از بیماری‌های واگیردار آذربایجان‌شرقی با اشاره به افزایش اندک تعداد فوتی‌های کرونا، خاطرنشان کرد: طی روزهای اخیر تعداد فوتی‌های روزانه ناشی از کرونا در استان بین یک تا ۲ نفر افزایش یافته و به ۶ تا هفت نفر رسیده است.

وی تاکید کرد: اکنون ۳۵ درصد از نتایج آزمایشات روزانه موارد ابتلا به بیماری، مثبت می‌شود که این آمار نشان می‌دهد، وضعیت استان چندان خوب نیست زیرا بر اساس این نتایج از هر سه نفر مراجعه‌کننده، یک نفر مبتلا به کروناست.

وی با اشاره به کاهش شدید میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط مردم استان، اضافه کرد: اکثریت افراد در محیط بیرون از خانه از ماسک استفاده نمی‌کنند و هم‌چنان برگزاری مراسم عزا و عروسی همراه با تجمعات ادامه دارد.


برچسب های خبر (تگ)

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار