1402/01/12

سـونیـوز

پایگاه خبری تحلیلی

1402/01/12

-

۶۴۳ میلیارد ریال به کشاورزان خسارت‌دیده آذربایجان‌شرقی پرداخت شد

کد خبر : 1303
17:45
1400/05/06

معاون بیمه‌ای بانک کشاورزی آذربایجان‌شرقی گفت: در سال زراعی گذشته ۶۴۳ میلیارد ریال غرامت به کشاورزان، دامداران و بهره‌برداران خسارت دیده در استان پرداخت شد.

به گزارش سونيوز، علی حاج ملاعلی تبریزی روز چهارشنبه در گفت و گویی اظهار کرد: این میزان غرامت به بیش از ۸۰ هزار نفر از خسارت دیدگان در بخش محصولات باغی، زراعی و دام و طیور  پرداخت شده است.

وی خاطرنشان کرد: در سال زراعی جاری نیز نزدیک به ۲۵ میلیون قطعه طیور، ۲۳۰ هزار راس دام سبک و سنگین در آذربایجان شرقی تحت پوشش صندوق بیمه کشاورزی قرار گرفته است.

حاج ملاعلی تبریزی افزود: در طی این مدت ۲۱۰ هزار هکتار از راضی زراعی و ۲۱هزار هکتار باغات در استان آذربایجان شرقی تحت پوشش صندوق بیمه کشاورزی قرار گرفته است.

وی اظهار کرد: ۷۷ هزار بیمه نامه به تفکیک آبزیان، تنه درختان، دام، طیور، محصولات باغی و زراعی  توسط ۱۶شرکت بیمه گذاری وابسته به صندوق بیمه کشاورزی استان صادر شده است.  

معاون بیمه ای بانک کشاورزی آذربایجان شرقی گفت: ارزیابی و برآورد خسارت های ناشی از خشکسالی و حوادث غیر مترقبه در سال جاری در مناطق مختلف استان روبه اتمام بوده و از پایان شهریور به تدریج در وجه خسارت دیدگان پرداخت می شود.


برچسب های خبر (تگ)

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار