1401/03/05

سـونیـوز

پایگاه خبری تحلیلی

1401/03/05

-

ذبح قربانی در کشتارگاه‌های مجاز آذربایجان‌شرقی انجام می‌شود

کد خبر : 1274
14:12
1400/04/29

مدیر کل دامپزشکی آذربایجان‌شرقی گفت: ذبح قربانی در عید قربان تنها در کشتارگاه های مجاز شهرداری‌های سراسر استان صورت خواهد گرفت.

به گزارش سونيوز، امیرحسین بهداد روز سه شنبه در جلسه نظارت بر ذبح شرعی دام در عید قربان، افزود: با توجه به شرایط بهداشتی امسال به دلیل شیوع  ویروس کرونا، کشتار دام قربانی فقط در کشتارگاه‌های مجاز استان انجام می شود تا ضمن پیشگیری از شیوع کرونا، از شیوع بیماری‌های مشترک بین دام و انسان از جمله تب کریمه کنگو نیز جلوگیری شود.

وی اظهار کرد: مرکز بهداشت آذربایجان شرقی تنها مرکز ذیصلاح و قابل اعتماد در بحث ابلاغ دستورالعمل های بهداشتی است و نظر آن‌ها بر این است که تعداد مراکز فروش دام در سطح استان زیاد شود.

بهداد ادامه داد: تعدادی اکیپ و نفرات ناظر در مرکز استان و شهرستان‌ها مشخص شده است تا بر ذبح شرعی قربانی نظارت شود و در هر ۱۰۹ اکیپ تشکیل شده یک نفر روحانی به همین منظور حضور خواهد داشت.

رییس سازمان میادین شهرداری تبریز نیز از اتخاذ تدابیر لامز و کافی برای ذبح قربانی در روز عید قربان در این کلانشهر خبر داد.

ابراهیم محمدی افزود: در این رابطه تعداد هفت محل عرضه دام در شهر تبریز مستقر خواهد شد و در بحث مراکز عرضه دام زنده تمامی اقدامات انجام شده است تا دچار مشکلات بعدی نباشیم.


برچسب های خبر (تگ)

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار