1402/01/12

سـونیـوز

پایگاه خبری تحلیلی

1402/01/12

-

معدوم سازی 10 هکتار از مزارع بناب آبیاری شده با آب فاضلاب انسانی

کد خبر : 1271
14:02
1400/04/29

بر اساس مصوبه جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی بناب و با حکم دادستان عمومی و انقلاب این شهرستان بیش از 10 هکتار از مزارع شهرستان بناب که آب فاضلاب انسانی کشت و آبیاری می شدند، بطور کامل معدوم سازی شد.

به گزارش سونيوز، مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان بناب  اظهار داشت: به دنبال کشت بیش از 10 هکتار از مزارع کشاورزی در این شهرستان که به وسیله آب فاضلاب انسانی آبیاری می شد، با همکاری ادارات فرمانداری، نیروی انتظامی، دستگاه قضایی، محیط زیست، جهاد کشاورزی و شهرداری بناب بصورت کامل معدوم شدند.

وحید رضایی افزود: از آنجایی که این افراد با کشت صیفی جات و آبیاری آن با فاضلاب انسانی بهداشت عمومی مردم شهرستان را تهدید می کردند و سلامتی شهروندان مورد تهدید جدی بود، محل کشت این صیفی جات که بیش از 10 هکتار بود، کاملاً معدوم شد.

این گزارش حاکی است، موضوع آبیاری قسمتی از مزارع کشاورزی بناب با فاضلاب جزو موضوعات اصلی طی چندین سال اخیر کارگروه سلامت بود که در نهایت به همت مسئولین شهرستان این مصوبه عملیاتی شد و بیش از 10 هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان بناب که با آب فاضلاب انسانی آبیاری می شدند، معدوم سازی شد.

جمع کثیری از شهروندان بنابی از اقدام انقلابی مسئولان شهرستان بویژه دستگاه قضایی، فرمانداری، نیروی انتظامی و شبکه بهداشت و درمان شهرستان بخاطر معدوم سازی این مزارع و توجه به سلامتی مردم تقدیر و تشکر نموده و خواستار استمرار این طرح در سایر مناطق آلوده شدند.


برچسب های خبر (تگ)

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار