1401/03/08

سـونیـوز

پایگاه خبری تحلیلی

1401/03/08

-

جزئیات جدید از بازشماری آرای تبریز

کد خبر : 1186
14:35
1400/04/10

رئیس هیأت نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهرستان تبریز گفت: تعداد 160 صندوق حاوی آرای دستی با حضور هیأت نظارت بر انتخابات و نیز با دعوت از نمایندگان ۲۳ نفر از نامزدهایی که به عنوان اعضای اصلی و علی‌البدل انتخاب شده‌اند، بازشماری گردید.

به گزارش سونيوز، حجت الاسلام اسماعیلی اظهار داشت: تعداد ۱۶۰ صندوق حاوی آرای دستی با حضور هیأت نظارت بر انتخابات و نیز با دعوت از نمایندگان ۲۳ نفر از نامزدهایی که به عنوان اعضای اصلی و علی‌البدل انتخاب شده‌اند، بازشماری گردید و آرای تمام نامزدهای شرکت کننده در انتخابات ششمین دوره شورای اسلامی شهر تبریز در این ۱۶۰ صندوق بازشماری و صورتجلسه گردید.

وی افزود تعداد ۳ صندوق رأی گیری مکانیزه نیز به صورت تصادفی انتخاب و در حضور نمایندگان نامزدها، آرای داخل آنها شمارش و با صورتجلسات مربوطه تطبیق داده شد که حتی یک مورد هم ناهمخوانی وجود نداشت.

رئیس هیأت نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی تبریز با اشاره به اینکه موضوع انتخابات مربوط به حق تعیین سرنوشت مردم به دست خودشان هست، گفت: افرادی که در فضای مجازی اقدام به پخش اخبار کذب می‌کنند، هدفی جز تشویش اذهان عمومی و زیر سوال بردن انتخاب مردم ندارند.

وی افزود: اینکه گفته شده است تعداد ۱۷ صندوق رأی در تبریز ابطال شده است، دروغ محض است؛ چراکه حتی یک مورد هم ابطال صندوق رأی نداشته‌ایم و با انتشار دهندگان اخبار کذب برخورد خواهد شد.

وی در پایان گفت: در مجموع، مراحل تطبیق آرای ۱۶۰ صندوق دستی بازشماری شده با سامانه انتخابات در حال حاضر در فرمانداری تبریز در حال انجام است که به محض اتمام، نتایج نهایی انتخابات شورای اسلامی شهر تبریز اعلام خواهد شد.


برچسب های خبر (تگ)

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار