1401/02/31

سـونیـوز

پایگاه خبری تحلیلی

1401/02/31

-

شبکه فیبر نوری آذربایجان شرقی ۳۱ کیلومتر توسعه یافت

کد خبر : 1173
15:09
1400/04/07

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان شرقی گفت: با توجه به اهمیت گسترش ارتباطات در حوزه سیستم‌های انتقال و مخابرات نوری، طول شبکه فیبر نوری زیرساختی استان افزایش ۳۱ کیلومتری داشته و به این ترتیب طول شبکه فیبر نوری زیرساختی در این استان به سه هزار و ۱۵۳ کیلومتر رسید.

به گزارش سونيوز، محمد فرزاد روز دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: به منظور جلوگیری از احتمال بروز قطعی یا صدمه به فیبرنوری در مناطق دارای عملیات راه سازی و جابجایی تأسیسات دولتی و خصوصی در استان، تیم مجرب و کارشناس های فنی به همراه پیمانکارهای این حوزه به این مناطق ارسال می شوند.

وی با اشاره به نقطه اتصال ارتباطی موجود در مرز نوردوز، افزود: با پیگیری های اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان شرقی و همکاری دستگاه های تابعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در استان، هماهنگی های لازم برای افزایش نقطه اتصال در مرز نوردوز به طول حدود پنج کیلومتر انجام گرفته است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان شرقی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در آذربایجان شرقی در حوزه فیبر نوری، گفت: انجام عملیات بهینه سازی در نقاط آسیب پذیر و بحرانی مسیرهای فیبرنوری در سطح استان، برای ارتقا کیفیت این شبکه و همچنین رشد طول شبکه فیبر نوری در آذربایجان شرقی انجام شده است.

فرزاد همچنین افزود: علاوه بر رشد ۳۱ کیلومتری شبکه فیبر نوری زیرساختی، طول شبکه فیبر نوری مخابراتی نیز با رشد ۱۶۴ کیلومتری به ۱۱ هزار و ۶۰۰ کیلومتر رسیده است.


برچسب های خبر (تگ)

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار