1401/09/18

سـونیـوز

پایگاه خبری تحلیلی

1401/09/18

-

۳.۸میلیارد ریال جریمه برای واحد توزیعی گوشت مرغ در آذربایجان‌شرقی

کد خبر : 1105
18:31
1400/03/20

معاون نظارت سازمان صمت آذربایجان‌شرقی با تأکید بر الزام به ثبت اطلاعات ورود، خروج، تولید و توزیع گوشت مرغ در سامانه جامع تجارت، از جریمه ۳.۸ میلیارد ریالی یک واحد توزیع مرغ خبرداد.

به گزارش سونیوز، یوسف پایدار با بیان اینکه در راستای تشدید اقدامات نظارتی، بازرسی هوشمند با استفاده از ظرفیت سامانه‌های جامع تجارت و جامع انبار با جدیت دنبال می‌شود، اظهار داشت: تخلف واحد یاد شده با توجه به عرضه و توزیع خارج از شبکه ۱۵۰ تن گوشت مرغ بدون ثبت در سامانه محرز و پس از تشکیل پرونده رأی قطعی و جریمه ۳.۸ میلیارد ریالی صادر شده است.

وی با تأکید بر برخورد با متخلفان براساس قوانین و مقررات افزود: اقدامات نظارتی در راستای صیانت از حقوق مصرف‌کنندگان با استفاده از سامانه‌های جامع انبار و جامع تجارت در دستور کار سازمان بوده و با استفاده از توان و ظرفیت و با همکاری همه دستگاه‌های نظارتی استانی در حال پیگیری است.

معاون نظارت و بازرسی سازمان صمت استان، گفت: تولیدکنندگان و توزیع‌کنندگان کالاهای مشمول ثبت در سامانه می‌توانند با مراجعه به اتحادیه‌های صنفی، اتاق اصناف و خانه صنعت، نسبت به ثبت اطلاعات در سامانه‌های مذکور اقدام کرده و حتماً تائیدیه لازم از سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یا ادارات تابعه در شهرستان‌ها را دریافت کنند، تا مشمول اقدام تعزیری نشوند.

وی خاطرنشان کرد: شهروندان در صورت مشاهده هرگونه تخلف صنفی اعم از گران فروشی، کم فروشی، احتکار، عدم درج قیمت، عدم صدور فاکتور، گزارش‌های خود را از طریق سامانه‌های این سازمان و تلفن گویای ۱۲۴ ستاد خبری اعلام کنند.


برچسب های خبر (تگ)

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار